• Zaloguj się
  • Zarejestruj
  • Połącz z Facebook
patticakes zwiastun

Moda na wysokobudżetowe produkcje wojenne trwa w najlepsze! Do Przełęczy Ocalonych oraz Dunkierki dołączy kolejne widowisko. Na filmowym festiwalu w Cannes ogłoszono, że Roland Emmerich, człowiek odpowiedzialny za Dzień Niepodległości, ma podjąć się reżyserii słynnej Bitwy o Midway. Starcie to nazywane jest puntem zwrotnym na pacyfickim froncie, jako że w jego wyniku wojenna inicjatywa przeszła na stonę Stanów Zjednoczonych. 

Fot. mat. prasowe

Zobacz również: Top Gun 2 potwierdzony! Tom Cruise powraca do kultowej roli!

Bitwa o Midway była morską potyczką mającą miejsce pomiędzy 4 a 7 czerwcem 1942 roku w okolicach atolu Midway, sześć miesięcy po ataku Japończyków na Pearl Harbor. Amerykańska marynarka pod wodzą admirała Chestera Nimitza pokonali japońskie siły. Film ma opowiedzieć historię prawdziwych żołnierzy i pilotów, którzy dokonali niewiarygodnych rzeczy, aby zmienić bieg II Wojny Światowej

Scenariuszem filmu zajął się Wes Tooke, twórca i producent serialu Jean-Claude Van Johnson. Produkcją widowiską zajmą się natomiast Yu Dong, Mark Gordon, Matt Jackson, Harald Kloser, Roland Emmerich oraz Josh Clay Phillips.

Źródło: comongsoon.net / Ilustracja wprowadzenia: mat. prasowe

 

Wiesz, co z tym zrobić


Dominik Dudek

Dominik Dudek

Redaktor

O mnie:

Zagorzały fan Tarantino, Scorsese i Inárritu. Poza tym uwielbia dobrego rocka lat 70-tych i 80-tych. Sam również próbuje swoich sił jako wokalista.


Więcej informacji o:

Wypowiedz się na ten temat...
Zaloguj się poprzez
albo skomentuj jako gość
Wczytywanie komentarza... The comment will be refreshed after 00:00.

Skomentuj jako pierwszy

MOVIES ROOM POLECA

Najnowsze Wiadomości

Polub nas


© 2016 MOVIESROOM.PL · Wszystkie prawa zastrzeżone · Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu.