Twórca dwóch ostatnich Bondów za sterami aktorskiego Pinokia!

Sam Mendes, człowiek odpowiedzialny za dwa ostatnie filmy o agencie 007, Skyfall oraz Spectre rozpoczął negocjacje w sprawie objęcia reżyserskiego stanowiska do nadchodzącej aktorskiej wersji disneyowskiego Pinokia z 1940 roku. Reżyser znany jest także za swoją pracę nad American Beauty (Oscar w 2000 roku), Drogi do zatracenia oraz Drogi do szcześcia. Scenariusz napisany zostanie przez Chrisa Weitza, który miał już okazję pisać skrypty dla Disneya do aktorskiego Kopciuszka oraz gwiezdnowojennego Łotra 1.

Zobacz również: Bitwa o Midway w rękach twórcy Dnia Niepodległości!

Pinokia raczej nie trzeba przedstawiać, ale przypominamy, że jest to adaptacja prozy autorstwa Carla Collodiego z XIX wieku, której bohaterem jest dreniana lalka stworzona przez rzemieślnika o imieniu Gepetto, która ma marzenie, aby stać się prawdziwym chłopcem. 

Pinokio będzie kolejną aktorską wersją klasycznych disneyowskich animacji. Napięty kalendarz premier produkcji live-action Disneya składa się z następujących projektów: Król Lew, Księga dżungli 2Cruella, Czarownica 2DumboJaś i FasolaKubuś i przyjacielePinokioAladynNight on Bald MountainMulanMała syrenka i Miecz w kamieniu. Ponadto powstają również aktorskie wersje Dzwoneczka z Reese Witherspoon w roli głównej i Piotrusia Pana – oba projekty będą ze sobą połączone.

Źródło: deadline.com / Ilustracja wprowadzenia: mat. prasowe

Redaktor

W kinie szuka pozycji, która przebije Pulp Fiction, w telewizji - Breaking Bad oraz Rodzinę Soprano, w świecie gier - serie Bioshock oraz God of War.
Kontakt: [email protected]

Więcej informacji o
,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?