• Zaloguj się
  • Zarejestruj
  • Połącz z Facebook

Ostatnim dziełem Wojciecha Smarzowskiego był krótkometrażowy Ksiądz stworzony dla serwisu Showmax. Jak widać temat się najgłośniejszemu polskiemu reżyserowi ostatnich lat spodobał, bowiem jego kolejny pełnometrażowy projekt w dużej mierze również zajmie sie klerem. Niezatytułowany jeszcze film reżyser nakręci głównie w Krakowie, a w jego obsadzie znajdą się jak to często u pana Wojtka bywa Arkadiusz Jakubik, Jacek Braciak czy Robert Więckiewicz. Jednak poza starą gwardią film zyska także kolejne magnetyczne nazwisko. Po raz pierwszy bowiem u twórcy Wołynia wystąpi Janusz Gajos.

Zobacz również: Wołyń - recenzja DVD!

Tomasz Jaskulski, producent filmu, mówi że będzie to współczesny dramat obyczajowy o kryminalnym zabarwieniuOpowie o reformie Kościoła katolickiego w Polsce w myśl zaleceń papieża Franciszka. Zdjęcia do filmu, które rozpoczną się w lipcu, potrwają 60 dni, z których przez 35 ekipa będzie przebywać w grodzie Kraka. Poza tym wybierze się również min. do Czech. 

fot. AKPA

Są to narazie jedyne informację, jakie zostały przekazane na temat nowego dzieła twórcy Wesela, jednak myślę iż wystarczą, aby wielu kinomanów w kraju umieściło ten film na wysokim miejscu na swojej liście najbardziej oczekiwanych. Wojciech Smarzowski i taka obsada zwiastują bowiem samo dobro. Kto wie, może znów posypią się Orły, jak w przypadku Wołynia, który zgarnął ich ostatecznie aż 9, w tym za najlepszy film i dla najlepszego reżysera.

źródło: krakow.wyborcza.pl/ ilustracja wprowadzenia: Andrzej Świetlik FORUM

 

Wiesz, co z tym zrobić


Łukasz Kołakowski

Łukasz Kołakowski

Dziennikarz

O mnie:

Z zawodu publicysta. W redakcji Movies Room recenzuje filmy już od 2015 roku. Uwielbia produkcje Pixara, "Wesele" Smarzowskiego i Breaking Bad.


Więcej informacji o:

Wypowiedz się na ten temat...
Zaloguj się poprzez
albo skomentuj jako gość
Wczytywanie komentarza... The comment will be refreshed after 00:00.

Skomentuj jako pierwszy

MOVIES ROOM POLECA

Najnowsze Wiadomości

Polub nas


© 2016 MOVIESROOM.PL · Wszystkie prawa zastrzeżone · Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu.