Smarzowski kręci nowy film! Stara gwardia i Janusz Gajos w obsadzie!

Ostatnim dziełem Wojciecha Smarzowskiego był krótkometrażowy Ksiądz stworzony dla serwisu Showmax. Jak widać temat się najgłośniejszemu polskiemu reżyserowi ostatnich lat spodobał, bowiem jego kolejny pełnometrażowy projekt w dużej mierze również zajmie sie klerem. Niezatytułowany jeszcze film reżyser nakręci głównie w Krakowie, a w jego obsadzie znajdą się jak to często u pana Wojtka bywa Arkadiusz Jakubik, Jacek Braciak czy Robert Więckiewicz. Jednak poza starą gwardią film zyska także kolejne magnetyczne nazwisko. Po raz pierwszy bowiem u twórcy Wołynia wystąpi Janusz Gajos.

Zobacz również: Wołyń – recenzja DVD!

Tomasz Jaskulski, producent filmu, mówi że będzie to współczesny dramat obyczajowy o kryminalnym zabarwieniuOpowie o reformie Kościoła katolickiego w Polsce w myśl zaleceń papieża Franciszka. Zdjęcia do filmu, które rozpoczną się w lipcu, potrwają 60 dni, z których przez 35 ekipa będzie przebywać w grodzie Kraka. Poza tym wybierze się również min. do Czech. 

Są to narazie jedyne informację, jakie zostały przekazane na temat nowego dzieła twórcy Wesela, jednak myślę iż wystarczą, aby wielu kinomanów w kraju umieściło ten film na wysokim miejscu na swojej liście najbardziej oczekiwanych. Wojciech Smarzowski i taka obsada zwiastują bowiem samo dobro. Kto wie, może znów posypią się Orły, jak w przypadku Wołynia, który zgarnął ich ostatecznie aż 9, w tym za najlepszy film i dla najlepszego reżysera.

źródło: krakow.wyborcza.pl/ ilustracja wprowadzenia: Andrzej Świetlik FORUM

Redaktor prowadzący działu recenzji filmowych

Od 2015 w Movies Room, od 2018 odpowiedzialny za działalność działu recenzji filmowych. Uwielbia Wesele Smarzowskiego, animacje Pixara i Breaking Bad. A, no i zawsze kiedy warto, broni polskiego kina.

Kontakt pod l.kolakowski@moviesroom.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?