• Zaloguj się
  • Zarejestruj
  • Połącz z Facebook

Na początku kwietnia wspominaliśmy o pojawieniu się nowej planety w ósmym epizodzie Gwiezdnych wojen, której scenerię kręcono w Dubrowniku (Chorwacja). Reżyser Rian Johnson powiedział Vanity Fair kilka szczegółów na temat tej lokacji:

Canto Bright jest swoistym Monte Carlo w Gwiezdnych wojnach. Mamy tutaj nieco z filmów o Jamesie Bondzie czy Złodzieju w hotelu. Przedstawienie luksusu i bogactwa w tym uniwersum było dość interesującym wyzwaniem. Pomyślałem sobie, "OK, zróbmy ultra-glamour. Stwórzmy plac zabaw przeznaczony dla bogatych dupków".

Miasto znajdujące się na planecie wydaje się przypominać ustrój oligarchiczny funkcjonujący poza Nową Republiką, której rząd przestał istnieć wraz ze zniszczeniem Systemu Hosnian w Przebudzeniu Mocy. Pablo Hidalgo - bardzo ważny członek Lucasfilm Story Group, czuwającej nad przedstawieniem historii w filmach - powiedział Vanity Fair o społeczeństwie Canto Bright:

W Ostatnim Jedi zobaczymy ludzi, którzy zdołali zapewnić sobie życie z dala od galaktycznej zawieruchy. Udało im się egzystować poza lub ponad nią. To grupa bogatych, którzy pomogli wytworzyć lukę w społeczeństwie pozwalającej im na przetrwanie, bądź prosperowanie niezależnie od tego, co się dzieje.

CantoBrightFot. Annie Leibovitz / Vanity Fair

CantoBright2Fot. Annie Leibovitz / Vanity Fair

Zobacz również: Gwiezdne Wojny: Ostatni Jedi - mnóstwo nowych zdjęć i informacji!

Na premierę Star Wars: The Last Jedi musimy czekać do 15 grudnia 2017. Reżyserią i scenariuszem zajmie się Rian Johnson (Looper: Pętla czasu). Szczegóły fabuły nie są jeszcze znane. Wiadomo jednak, że w kolejnej części ponownie zobaczymy: Marka Hamilla, Carrie Fisher, Adama Drivera, Daisy Ridley, Johna Boyegę, Lupitę Nyong'o, Oscara Isaaca, Domhnalla Gleesona, Anthony'ego Danielsa, Gwendoline Christie oraz Andy'ego Serkisa. Do obsady natomiast dołączyli: Benicio Del Toro, Laura Dern oraz Kelly Marie Tran.

Źródło: Heroic Hollywood / Ilustracja wprowadzenia: Vanity Fair, Annie Leibovitz

 

Wiesz, co z tym zrobić


Krystian Karolak

Krystian Karolak

Dziennikarz

O mnie:

Fan uniwersum Gwiezdnych wojen, miłośnik science fiction i fantasy oraz człowiek od wielu lat zafascynowany Japonią. W wolnych chwilach pisze, czyta i słucha muzyki z lat 70., 80. i 90.


Więcej informacji o:

Wypowiedz się na ten temat...
Zaloguj się poprzez
albo skomentuj jako gość
Wczytywanie komentarza... The comment will be refreshed after 00:00.

Skomentuj jako pierwszy

MOVIES ROOM POLECA

Najnowsze Wiadomości

Polub nas


© 2016 MOVIESROOM.PL · Wszystkie prawa zastrzeżone · Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu.