• Zaloguj się
  • Zarejestruj
  • Połącz z Facebook
patticakes zwiastun

Długo oczekiwany spin-off z uniwersum X-Men, zatytułowany New Mutants, ma według reżysera Josha Boone'a zmienić dotychczasowy kierunek:

Zamierzamy stworzyć pełnoprawny plan zdjęciowy przeznaczony dla horroru w uniwersum X-Men. Nie ma kostiumów. Zabraknie złoczyńców. Chcemy zrobić coś zupełnie odmiennego.

Wiadomo, że w obsadzie pojawi się na pewno Maisie Williams (Gra o tron) w roli Wolfsbane oraz Anya Taylor-Joy (Split) jako Magik. Źródła, na jakie powołuje się Entertainment Weekly, wskazują, że ma dołączyć także Henry Zaga (Trzynaście powodów) wcielając się w Sunspota. Rozmowy prowadzone są także z Rosario Dawson. Komiks, na podstawie którego ma powstać film, został stworzony przez Chrisa Claremonta w latach 80. i przedstawia historię nastoletnich mutantów, będących początkującymi bohaterami uczącymi się kontrolować swoje moce. Zdaniem Boone'a seria nabrała mroczniejszego, surrealistycznego, a nawet impresjonistycznego charakteru wraz z dołączeniem rysownika Billa Sienkiewicza w 1984 roku:

To tak jakby Stephen King spotkał się z Johnem Hughesem.

Co prawda reżyser milczy w kwestii fabuły, jednak źródła związane z produkcją twierdzą, że mutanci będą przetrzymywani wbrew swojej woli w ściśle tajnym obiekcie i będą musieli zmierzyć się nie tylko ze swoimi nowymi mocami, lecz także grzechami z przeszłości. Nie będą próbowali ocalić świata. Ich zamiarem będzie ocalenie samych siebie.

NewMutantsCharactersFot. MovieWeb

Zobacz również: Deadpool 2, X-Men: Dark Phoenix i New Mutants z datami premier!

Praca nad tą produkcją ma dla Boone'a wymiar osobisty, zwłaszcza, że tworzy ją razem ze swoim najlepszym przyjacielem, Knate'em Lee. Obu łączy środowisko, w jakim się wychowywali, zamiłowanie do Stephena Kinga i komiksów Marvela oraz, co najważniejsze, założyli oni wspólnie wydawnictwo komiksowe, które sprzedali później swoim krewnym. Boone wspomina nawet pewne wydarzenia z przeszłości i działania podjęte razem z Foxem w rozmowie z Entertainment Weekly:

Zostałem wychowany przez bardzo religijnych rodziców. Należeli do Południowej Konwencji Baptystów wierzących we wniebowzięcie. Ponadto uznawali istnienie diabła oraz demonów. Knate dorastał w podobnym środowisku, a nasze losy były ze sobą ściśle związane. Dzięki temu przetrwaliśmy to szaleństwo, w jakim dorastaliśmy. [...] Zrobiliśmy komiks z naszymi pomysłami na serię. Jesteśmy zachwyceni, że Fox chce, byśmy stworzyli różne spin-offy X-Menów będące tak odmiennymi, jak to tylko możliwe. [...]

Przy czym zapewnia on fanów uniwersum X-Men, że podejdzie odpowiedzialnie do tego świata:

Nie ma większego fana, który mógłby się za to zabrać. To jest dla mnie bardzo ważne. Nie jestem już 12-latkiem, który postanowił napisać list do Stephena Kinga i uwielbia Marvel Comics. Staram się jednak zrozumieć tamtego dzieciaka. Bowiem jest on tym, co powstrzymuje mnie od sprzedania się Hollywood. Często spoglądam wstecz i myślę: "Czy dla niego to byłoby super? Czy byłby ze mnie dumny? Czy zrealizowałem marzenie, które mieliśmy, będąc dziećmi?

Produkcja New Mutants ma rozpocząć się w lipcu tego roku.

Źródło: Entertainment Weekly / Ilustracja wprowadzenia: TVovermind

 

Wiesz, co z tym zrobić


Krystian Karolak

Krystian Karolak

Dziennikarz

O mnie:

Fan uniwersum Gwiezdnych wojen, miłośnik science fiction i fantasy oraz człowiek od wielu lat zafascynowany Japonią. W wolnych chwilach pisze, czyta i słucha muzyki z lat 70., 80. i 90.


Więcej informacji o:

Wypowiedz się na ten temat...
Zaloguj się poprzez
albo skomentuj jako gość
Wczytywanie komentarza... The comment will be refreshed after 00:00.

Skomentuj jako pierwszy

MOVIES ROOM POLECA

Najnowsze Wiadomości

Polub nas


© 2016 MOVIESROOM.PL · Wszystkie prawa zastrzeżone · Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu.