• Zaloguj się
  • Zarejestruj
  • Połącz z Facebook

Wytwórnia filmowa IFC Films, znana m.in z zapewnienia zaplecza produkcyjnego dla uwielbianej przez miliony widzów na świecie serii filmów przyrodniczo-kryminalnych Ludzka Stonoga, nabyła prawa do dystrybucji najnowszego dzieła duńskiego dogmatyka Larsa von Triera. The House That Jack Built ukaże się więc nakładem specjalistów od niezwykle pokręconych opowieści, wśród których prócz wspomnianego filmu przeczyszczającego znajduje się chociażby Fahrenheit 9/11, Morderca we mnie czy bardziej wyważone Boyhood lub Czekając na Joe.

antichrist 03 06 2009 24 09 2009 29 gFot. materiały prasowe / Chwila uciechy na planie filmu Antychryst

Co ciekawe, kołnierzyki z IFC Films nie spotkają się z Larsem von Trierem po raz pierwszy. W 2009 roku ich wspólnymi siłami udało się bowiem wypromować kontrowersyjnego Antychrysta, który do dzisiaj dzieli nie tylko przeciętnych widzów, ale i samych fanów duńskiego reżysera. Czy po The House That Jack Built, czyli historii seryjnego mordercy, który do każdej swojej zbrodni podchodzi jak do dzieła sztuki, możemy spodziewać się podobnego wydźwięku? Cóż, o drugim wyestetyzowanym i impresjonistycznym Pachnidle raczej zapomnijmy! Spójrzcie tylko na to zdjęcie wprowadzenia ...

Póki co nie znamy daty premiery najnowszego filmu von Triera, ale wiemy za to, kto zaszczyci nas swoją obecnością na ekranie. Tytułowym "bohaterem" zostanie Matt Dilon, a towarzyszyć mu będą m.in. kochanica Quentina Tarantino Uma Thurman, prawdopodobnie najlepszy filmowy Hitler Bruno Ganz, czy Krystal z American Honey zwana potocznie Riley Keough. Jest więc na kogo czekać!

Źródło: indiewire.com / Ilustracja wprowadzenia: materiały prasowe

 

Wiesz, co z tym zrobić


Tomasz Małecki

Tomasz Małecki

Redaktor

O mnie:

Najbardziej tajemniczy członek redakcji. Nikt nie wie, w jaki sposób dorwał status redaktora współprowadzącego dział publicystyki i prawej ręki rednacza. Ciągle poszukuje granic formy. Święta czwórca: Dziga Wiertow, Rene Clair, Luis Bunuel i Stanley Kubrick.


Więcej informacji o:

Wypowiedz się na ten temat...
Zaloguj się poprzez
albo skomentuj jako gość
Wczytywanie komentarza... The comment will be refreshed after 00:00.

Skomentuj jako pierwszy

MOVIES ROOM POLECA

Najnowsze Wiadomości

Polub nas


© 2016 MOVIESROOM.PL · Wszystkie prawa zastrzeżone · Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu.