• Zaloguj się
  • Zarejestruj
  • Połącz z Facebook
patticakes zwiastun

Producent Toshio Suzuki ze Studia Ghibli potwierdził niedawno, że jeszcze w tym roku Hayao Miayazaki na dobre zakończy swoją emeryturę i rozpocznie prace nad kolejnym filmem. Ostatnim projektem reżysera był obraz Zrywa się wiatr z 2013 roku opowiadający historię Jirô Horikoshiego - projektancie japońskich myśliwców obecnych podczas drugiej wojny światowej. Jednak będąc na emeryturze Miyazaki nie próżnował i intensywnie pracował nad krótkometrażowym filmem Boro the Caterpillar, który ma mieć swoją premierę jeszcze w tym roku w Muzeum Studia Ghibli w Japonii. Portal Indiewire wskazuje także na to, że to właśnie ten projekt może trafić na duży ekran w formie pełnometrażowej animacji w 2019 roku, czyli przed rozpoczęciem igrzysk olimpijskich w Tokio.

Co więcej, Studio Ghibli zamieściło w tym tygodniu na swojej oficjalnej stronie internetowej ogłoszenie o pracę, w którym poszukują oni animatorów i artystów projektujących tło. Jednym z warunków dla przyszłych pracowników jest biegłość w posługiwaniu się językiem japońskim. Umowa miałaby być zawarta na okres trzech lat począwszy od 1 października bieżącego roku, a wynagrodzenie miesięczne ma wynieść 200 tys. jenów (ok. 6,7 tys. zł). Aplikację można znaleźć tutaj.

Źródło: Indiewire / Ilustracja wprowadzenia: AP

 

Wiesz, co z tym zrobić


Krystian Karolak

Krystian Karolak

Dziennikarz

O mnie:

Fan uniwersum Gwiezdnych wojen, miłośnik science fiction i fantasy oraz człowiek od wielu lat zafascynowany Japonią. W wolnych chwilach pisze, czyta i słucha muzyki z lat 70., 80. i 90.


Więcej informacji o:

Wypowiedz się na ten temat...
Zaloguj się poprzez
albo skomentuj jako gość
Wczytywanie komentarza... The comment will be refreshed after 00:00.

Skomentuj jako pierwszy

MOVIES ROOM POLECA

Najnowsze Wiadomości

Polub nas


© 2016 MOVIESROOM.PL · Wszystkie prawa zastrzeżone · Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu.