• Zaloguj się
  • Zarejestruj
  • Połącz z Facebook

Firma Gunpowder & Sky łączy siły z Mandalay Sports Media, aby stworzyć pionierską serię filmów, które należeć będą do gatunku filmowego ochrzczonego przez nich mianem Sporroru, a więc produkcji mających być połączeniem kina grozy oraz filmu sportowego. Pierwszym przedstawicielem będzie Lucky Number

Lucky Number opowiadać będzie o gwieździe koszykówki, która by spłacić dług wobec samego diabła, przeistoczy się w najbardziej wysportowanego i przerażającego zabójcę w historii kina. W planowanej serii horrorów osadzonych w świecie sportu pojawiać się mają również profesjonalni zawodnicy. Za scenariusz odpowiada Aaron Cooley. Producentami wykonawczymi są Mike Tollin i Jon Weinbach. Obecnie trwają poszukiwania reżyserów.

Zobacz również: TOP10 - filmy o trenerach sportowych

Pomysłodawcy tłumaczą się następująco: 

Publiczność jest głodna horrorów i filmów sportowych, więc połączenie tych dwóch gatunków wydawało się czymś naturalnym - powiedział Van Toffler, prezes Gunpowder & Sky.

Niewiele jest bardziej przerażających miejsc niż ciemna i pusta arena sportowa. Świat sportu jest pełen dziwnych i autentycznie przerażających postaci - dodał Jon Weinbach, przedstawiciel Mandalay Sport Media. 

W dalszej wypowiedzi Weinbach trochę na wyrost stwierdził, że "nigdy nie widzieliśmy połączenia horroru i sportu", ale przecież kije hokejowe czy bejsbolowe nieraz stanowiły ważny ekwipunek postaci w walce, a i w przeszłości doszukać się można podobnych gatunkowych hybryd. Wymienić można m.in. Koniec szkoły z 1981 roku oraz francuski Mecz zombie (Goal of The Dead) z 2014 r., czyli horror o epidemii zombie wybuchającej podczas spotkania piłkarskiego. Jednak z racji tego, że nie są to produkcje powszechnie znane, a i liczba ich znikoma, to śmiało można Amerykanina rozgrzeszyć.

Źródło: deadline.com; comingsoon.net / ilustracja wprowadzenia: materiały prasowe

 

Wiesz, co z tym zrobić


Konrad Stawiński

Konrad Stawiński

Dziennikarz

O mnie:

Kinonarkoman. Fan J. Chastain, M. Wasikowskiej i kina azjatyckiego (w szczególności południowokoreańskiego). W wolnych chwilach ogląda piłkę nożną i prowadzi bloga "Salonik filmowy". Kontakt: [email protected]


Więcej informacji o:

Wypowiedz się na ten temat...
Zaloguj się poprzez
albo skomentuj jako gość
Wczytywanie komentarza... The comment will be refreshed after 00:00.

Skomentuj jako pierwszy

MOVIES ROOM POLECA

Najnowsze Wiadomości

Polub nas


© 2016 MOVIESROOM.PL · Wszystkie prawa zastrzeżone · Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu.