• Zaloguj się
  • Zarejestruj
  • Połącz z Facebook
patticakes zwiastun

Polski horror. Dla wielu pojęcie abstrakcyjne. Może i trafi się taki w kinach częściej niż przelot komety Halleya nad Ziemią albo znalezienie czterolistnej koniczynki, ale i tak każdy projekt traktować należy w podobnej kategorii sensacji. Sprawdźcie więc w dalszej części jak prezentuje się udostępniony niedawno w sieci zwiastun nowego filmu grozy zatutułowanego Kochanka Szamtoty:

Film Kochanka Szamoty to produkcja stworzona przez młodych twórców powiązanych z grupą filmową Butcher's Films. Obraz został sfinansowany niezależnymi środkami w m.in. poprzez zbiórkę funduszy na platformie Polak Potrafi. Projekt został pomyślnie ufundowany we wrześniu 2015 roku przez 205 osób kwotą 18 053 złotych (z wymaganych 16 000). Jak można przeczytać na stronie kampanii crowdfundingowej film będzie gotyckim horrorem w tradycji starych filmów wytwórni Hammer i Cormana, a scenariusz został oparty na motywach zaczerpniętych ze znanej noweli Stefana Grabińskiego, która pierwszej ekranizacji doczekała się juz w 1927 roku.

Zobacz również: Crimson Peak. Wzgórze krwi - recenzja gotyckiego filmu twórcy Labiryntu Fauna i Pacific Rim

Oficjalny opis fabuły brzmi następująco: Do opuszczonego majątku Różowola przyjeżdża notariusz Józef Szamota. Ma oszacować wartość posiadłości. Ostatni właściciel, hrabia Kalergis, miał wśród miejscowych opinię dziwaka i do dzisiaj krążą o nim różne opowieści. Na miejscu wita Szamotę Teofil, dawny kamerdyner hrabiego, a obecnie jedyny strażnik starego pałacu.

Bohater spędza w majątku kilka dni. W trakcie swojej pracy natrafia na wiele drobiazgów należących do dawnych właścicieli. Jego szczególne zainteresowanie budzi znajdujący się w jednym z pokoi portret pięknej kobiety. Lektura starych dokumentów odkrywa przed notariuszem coraz więcej faktów z przeszłości. Także atmosfera domu silnie wpływa na nastrój Szamoty. Mężczyzna powoli zapomina o swojej pracy i coraz bardziej poświęca się odkrywaniu tajemnic Różowoli.

Jednego z ostatnich wieczorów w majątku w pokoju Szamoty pojawia się kobieta z obrazu. Spędzają upojną noc. Rano po kochance nie ma jednak śladu, więc mężczyzna podejrzewa, że jej „wizyta” była jedynie sennym marzeniem, na który wpływ miała spora ilość wypitego przez niego wina. Jednak kolejne dziwne wydarzenia wskazują, że w pałacu poza Szamotą i Teofilem jest ktoś jeszcze. Bohater postanawia za wszelką cenę odkryć tajemnice ukryte w murach Różowoli.

kochanka szamoty 2017 horror 1fot. kadr ze zwiastuna Kochanki Szamoty

Zobacz również: Polski film najlepszym horrorem roku? Demon z nominacją do Saturna!

Za reżyserię i scenariusz odpowiada Adam Uryniak. Początkowo w głównej roli wystąpić miał Rafał Maćkowiak, lecz ostatecznie musiał zrezygnować, a jego miejsce zajął Marcin Sianko. Ponadto w filmie wystąpią Jan Peszek, Małgorzata Kowalska, Tadeusz Łomnicki, Michał Chołka, Anna Szymańczyk, Małgorzata Pruchnik-Chołka, Karol Jasiński, Izabela Bodurka, Siergiej Stavrogin, Piotr Gil, Rafał Karas Ryba, Artur Michalik, Piotr Podsiadło, Jan Szetela, Krystian Zając.

Data premiery Kochanki Szamoty nie została jeszcze ogłoszona, ale zgodnie z planem produkcja ukazać się ma 2017 roku.

Źródło: youtube; polakpotrafi.pl / ilustracja wprowadzenia: kadr ze zwiastuna Kochanki Szamoty

 

Wiesz, co z tym zrobić


Konrad Stawiński

Konrad Stawiński

Dziennikarz

O mnie:

Kinonarkoman. Fan J. Chastain, M. Wasikowskiej i kina azjatyckiego (w szczególności południowokoreańskiego). W wolnych chwilach ogląda piłkę nożną i prowadzi bloga "Salonik filmowy". Kontakt: [email protected]


Więcej informacji o:

Wypowiedz się na ten temat...
Zaloguj się poprzez
albo skomentuj jako gość
Wczytywanie komentarza... The comment will be refreshed after 00:00.

Skomentuj jako pierwszy

MOVIES ROOM POLECA

Najnowsze Wiadomości

Polub nas


© 2016 MOVIESROOM.PL · Wszystkie prawa zastrzeżone · Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu.