Filmy krótkometrażowe powrotem do korzeni Neilla Blomkampa?

Zanim Neill Blomkamp stał się znanym reżyserem i scenarzystą, głównie za sprawą takich produkcji, jak Dystrykt 9 czy Elizjum, próbował swych sił z filmami krótkometrażowymi. Okazuje się, że wraz ze swoją wytwórnią zwaną Oats Studios postanowił powrócić do własnych korzeni i przygotować eksperymentalne filmy krótkometrażowe z gatunku science fiction.

https://www.youtube.com/watch?v=zoiezEB9n2Q

W teaserze pierwszego filmu o tytule Volume 1, ludzkość zostaje zniewolona przez obcych, którzy przybyli na Ziemię, by nas zlikwidować. Najeźdźcami są osobniki wyglądające jak gady, jednak chodzące na dwóch nogach i strzelające ze swojej broni. Jedna ze scen w udostępnionym materiale przedstawia także armię amerykańską walczącą w dżungli. Oats Studios zamierza zamieścić filmy na platformie Steam, a premiera pierwszego z nich ma nastąpić jeszcze w 2017 roku. Co ciekawe, na początku kwietnia Blomkamp pytał fanów za pośrednictwem swojego profilu na Twitterze, co sądzą o eksperymentalnych filmach krótkometrażowych jego autorstwa.


Źródło: ComingSoon.net, Indiewire / Ilustracja wprowadzenia: ComingSoon.net

Dziennikarz

Fan uniwersum Gwiezdnych wojen, miłośnik science fiction i fantasy oraz człowiek od wielu lat zafascynowany Japonią. W wolnych chwilach pisze, czyta i słucha muzyki z lat 70., 80. i 90.

Więcej informacji o

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?