• Zaloguj się
  • Zarejestruj
  • Połącz z Facebook
patticakes zwiastun

Chcesz znaleźć się w sercu Metropolis, by walczyć u boku Supermana i Batmana? A może wolisz obserwować dalsze losy Rocky’ego Balboa lub odkryć nową erę świata czarodziejów? Wybierz, na co masz ochotę i znajdź się w samym centrum akcji dzięki superprodukcjom na płytach Blu-ray w jakości Ultra HD z oferty Galapagos Films!

 4K_PLANSZA.jpg

 

W najwyższej jakości odtwarzania na Blu-ray dostępne są dwadzieścia cztery wyselekcjonowane tytuły z portfolio studia Warner Bros.: Batman v Superman: Świt sprawiedliwości Ultimate Edition, Człowiek ze stali, LEGO® Przygoda, W samym sercu morza, Creed: Narodziny legendy, Tarzan: Legenda, Pacific Rim, Jupiter: Intronizacja, Wielki Gatsby, Legion Samobójców, Miasto złodzei, Chłopcy z ferajny, Jestem legendą, Operacja Argo, Rekiny wojny, Księgowy, Bociany, Sully, Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć, Harry Potter i Zakon Feniksa, Harry Potter i Książę Półkrwi, Harry Potter i Insygnia Śmierci, Część 1, Harry Potter i Insygnia Śmierci, Część 2 oraz Bez przebaczenia. 14 czerwca do oferty dołączy LEGO® Batman: Film.

4K to obecnie najwyższa rozdzielczość obrazu, czterokrotnie wyższa niż w przypadku FullHD. Dzięki temu obraz jest dużo bardziej szczegółowy, a zagęszczenie pikseli na ekranie 4x większe. Film na DVD to 576p, czyli 576 linii w poziomie, film na Blu-ray to 1080p, a treści 4K, aż 2160p. Różnica w jakości między filmem na DVD, a filmem w Ultra HD jest więc diametralna. Rozdzielczość obrazu 4K (3840x2160) jest czterokrotnie wyższa niż w przypadku Full HD (1920x1080) oraz 27 razy wyższa niż w przypadku DVD (720x576). Dzięki temu obraz jest dużo bardziej szczegółowy. Jednocześnie filmy na dyskach Ultra HD Blu-ray prezentowane są w technologii HDR (Highh Dynamic Range) czyli z szeroką rozpiętością tonalną, znaną już dobrze pasjonatom fotografii. Połączenie 4K z technologią HDR daje fascynujące efekty. Obraz jest niewiarygodnie realistyczny. Andrzej Łudziński, Prezes Galapagos Films mówi:

Zdajemy sobie sprawę, że technologia 4K jest jeszcze na naszym rynku w bardzo początkowym stadium rozwoju. Jej upowszechnienie i komercjalizacja zależeć będzie od działań i strategii wszystkich graczy na rynku, to jest zarówno producentów sprzętu RTV, jak i dostawców kontentu. Jesteśmy pionierami, którzy jako pierwsi w Polsce wprowadzili na rynek fizyczne nośniki Ultra HD Blu-ray, ale mamy za sobą doświadczenia studia Warner Bros. na rynku amerykańskim i wierzymy, że także w Polsce istnieje duża grupa widzów, którzy chcą doświadczyć kina domowego w najlepszej, możliwej jakości.

Warner Bros. Home Entertainment w 2016 roku wprowadził do swojej oferty produkcje premierowe oraz katalogowe w rozdzielczości 4K Ultra HD w jakości HDR (szeroka rozpiętość tonalna), zapewniające klientom ostrzejsze, jaśniejsze i bardziej kolorowe doznania filmowe niż kiedykolwiek wcześniej.

Oferta filmów studia Warner Bros. na nośnikach Ultra HD Blu-ray z polską wersją językową (lektor, napisy) będzie się systematycznie powiększać w kolejnych miesiącach.

Źródło: Galapagos Films

 

Wiesz, co z tym zrobić


Jakub Najmoła

Jakub Najmoła

Dziennikarz

O mnie:

Kinoman i meloman w jednej osobie. Z pasji dziennikarz, z powołania przyszły prawnik. Fan "Wiedźmina", PlayStation, piłki nożnej i sportów walki.


Więcej informacji o:

Wypowiedz się na ten temat...
Zaloguj się poprzez
albo skomentuj jako gość
Wczytywanie komentarza... The comment will be refreshed after 00:00.

Skomentuj jako pierwszy

MOVIES ROOM POLECA

Najnowsze Wiadomości

Polub nas


© 2016 MOVIESROOM.PL · Wszystkie prawa zastrzeżone · Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu.