• Zaloguj się
  • Zarejestruj
  • Połącz z Facebook

Jak doskonale wiecie, od niecałego miesiaća trwają zdjęcia do widowiska Aquaman wytwórni Warner Bros. Pictures. Produkcja, za której reżyserię odpowiada James Wan, wchodzić będzie w skład DC Extended Universe. Co za tym idzie, zapewne zastanawiacie się, czy historia zaprezentowana w filmie rozgrywać będzie się przed, jak Wonder Woman, czy po wydarzeniach z planowanej na 17 listopada Ligi Sprawiedliwości. Z odpowiedzią śpieszy jeden z producentów, Charles Roven.

Aquaman będzie miał odniesienia do Ligi Sprawiedliwości. Będzie tu też kilka odniesień do tego, dlaczego Aquaman stał się Aquamanem. Myślę, że taki właśnie mamy zamiar. James Wan doskonale wie co zrobić z postacią, jaką jest Aquaman. Film rozgrywa się w świecie, w którym doszło już do wydarzeń z Ligi Sprawiedliwości, Człowieka ze stali i Wonder Woman. Mamy swobodę w kreowaniu tego świata. Możemy zrobić filmy, które dzieją się po Lidze Sprawiedliwości, albo przed nią, ale nie pomiędzy Ligą Sprawiedliwości, a Batman v Superman.

Zastanawiające jest ostatnie zdanie wypowiedziane przez Rovena, który twierdzi, że nie mogą zrobić filmu pomiędzy Batman v Superman, a Ligą Sprawiedliwości. Jedynym logicznym wytłumaczenie, jaki nam się nasuwa jest po prostu to, że pomiędzy tymi dwoma filmami jest niewielki odstęp czasu i ciężko byłoby upchnąć tam jakieś ważne wydarzenia fabularne, na których mógłby skupić się jeden z filmów DC Extended Universe.

dawn of the justice league shows us our first look at jason momoa as aquaman jason momoaFot. Warner Bros. Pictures

W filmie wystąpią: Jason Momoa (Aquaman/Arthur Curry), Amber Heard (Mera), Willem Dafoe (Vulko), Temuera Morrison (Tom Curry), Dolph Lundgren (Nereus), Yahya Abdul-Mateen II (Black Manta), Patrick Wilson (Orm/Ocean Master), Nicole Kidman (Atlanna), Ludi Lin (Murk), Otis Jai Dhanji (młody Arthur Curry).

Producentami Aquamana są Peter Safran, Zack Snyder, Deborah Snyder, Rob Cowan, Jon Berg oraz Geoff Johns. Wśród osób odpowiedzialnych za kwestie techniczne są: Don Burgess - operator nominowany do Oscara za Forresta Gumpa, Kirk M. Mori - stały montażysta Jamesa Wana, Bill Brzeski - scenograf pracujący na planie Szybkich i Wściekłych 7, Kym Barrett - kostiumograf znany z prac nad Matrixem, Charles Gibson - specjalista od efektów specjalnych, nagrodzony Oscarem za film Piraci z Karaibów: Skrzynia Umarlaka, Kevin McIlwain - specjalista od efektów specjalnych znany z serii Szybcy i Wściekli.

Za reżyserię Aquamana odpowiadać będzie James Wan, natomiast za scenariuszu Will Beall. Na chwilę obecną nie znamy zarysu fabuły filmu. Premiera zapowiedziana jest na 21 grudnia 2018 roku.

Źródło: Comingsoon / Ilustracja wprowadzenia: Warner Bros. Pictures

 

Wiesz, co z tym zrobić


Bartosz Tomaszewski

Bartosz Tomaszewski

Redaktor

O mnie:

Miłośnik kina, gier wideo i komiksów. Online 24/7. Redaktor prowadzący działów: Recenzje premier, Powrót do przeszłości i Muzyka filmowa.


Więcej informacji o:

Wypowiedz się na ten temat...
Zaloguj się poprzez
albo skomentuj jako gość
Wczytywanie komentarza... The comment will be refreshed after 00:00.

Skomentuj jako pierwszy

MOVIES ROOM POLECA

Najnowsze Wiadomości

Polub nas


© 2016 MOVIESROOM.PL · Wszystkie prawa zastrzeżone · Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu.