Producent Logana: Wolverine’a opowiada o przyszłości uniwersum X-Men!

Wraz z sukcesem, jaki odniosła ostatnia część serii o Wolverinie zatytułowana Logan, fani zaczęli zastanawiać się, w jakim kierunku podążać będą X-Meni. W wywiadzie, jaki producent Logana Hutch Parker udzielił portalowi Screen Rant, pojawiły się interesujące informacje na temat spin-offa z udziałem X-23, statusu obrazu pt. Gambit, poszukiwaniu następcy Hugh Jackmana roli Wolverine’a oraz przyszłości całego uniwersum.

Po wprowadzeniu X-23 w filmie Logan: Wolverine, widzowie pochlebnie wypowiadali się na temat roli Dafne Keen jako młodej mutantki. Fani zaczęli też domagać się powrotu tej postaci w kolejnych filmach dotyczących X-Menów. Hutch Parker wypowiedział się na temat możliwości ponownego pojawienia się X-23:

Wszystko jest możliwe. Uniwersum się rozrasta i powstają też liczne rozgałęzienia. Są możliwości dalszego rozwinięcia postaci X-23. Rozmawialiśmy o tym jakiś czas temu i prawdę powiedziawszy powracamy do tego. Jest więc możliwość powstania takiego obrazu.

Zobacz również: New Mutants – film z uniwersum X-Men będzie horrorem?

Rezygnacja Hugh Jackmana z roli Wolverine’a po odgrywaniu jej przez blisko dwie dekady, zdaniem Parker skłania do śledzeniu losów innych postaci z uniwersum. Nie mniej jednak zapytano producenta także o możliwości powierzenia tej roli innemu aktorowi:

Tak i myślę, że na tę chwilę skupimy się na innych postaciach. Jakaś część nas uważa, że Logan grany przez Hugha, stanowi kwintesencję tej postaci. Mamy pewne obawy przed zaproponowaniem reboota. Na chwilę obecną przyjrzymy się temu, nie mniej uważam, że jest jeszcze bardzo dużo do pokazania z uniwersum X-Menów.

W przyszłym roku, dzięki wytwórni 20th Century Fox, otrzymamy także trzy premiery rozgrywające się we wspomnianym już uniwersum: Deadpool 2, New Mutants oraz X-Men: Dark Phoenix. Producent zwrócił też uwagę na to, że rocznie może nie pojawiać się tak dużo filmów, nie mniej będą one realizowane w dość niekonwencjonalnym duchu:

Fox był dla nas niesamowitym wsparciem i zachęcał do podejmowania śmiałych decyzji, nowych wyborów, a ponadto przyciągał filmowców zainteresowanych gatunkiem. Nie jestem zaskoczony pojawieniem się tych trzech filmów, zwłaszcza, że opierają się one o część uniwersum wykreowanego przez komiksy ze świata X-Menów. Nie jestem pewien czy co roku będzie się pojawiać tyle produkcji, jednak jest bardzo dużo możliwości, a gatunek ewoluował z utrzymanego w klasycznym tonie, by przeistoczyć się w obejmujący szersze spektrum.

Jeśli zaś chodzi o status Gambita, to Parker nie powiedział zbyt wiele szczegółów na temat projektu, jednak wciąż jest zainteresowanie, by kontynuować prace nad nim:

Jest. Jest. Nie mam zbyt wiele informacji na jego temat, lecz wiem, że jest pożądany i wielu liczy na zobaczenie tego filmu.

Po Legionie i zapowiedzi pojawienia się kolejnego serialu zatytułowanego Gifted w sezonie 2017-2018, Parker opowiedział o tym, czy produkcje telewizyjne będą połączone z filmowymi:

Wydają się zmierzać we własnych kierunkach. To, co uważam za interesujące w uniwersum X-Menów to zmaganie się poszczególnych postaci żyjących w społeczeństwie ze swoją odmiennością. Umożliwia to śledzenie niezliczonych bohaterów w tym świecie i odczuwanie charakterystycznego doznania, prawda? To całkowicie unikalna opowieść. Najbardziej niezwykła rzecz, jaką realizują w telewizji to znalezienie niszy czy szczeliny, bohaterów, nowych sposobów wyrażenia emocji lub problemów i rozwijanie tych wszystkich aspektów, dzięki specyficznemu formatowi. Mogą one nie być ze sobą połączone, a mimo tego stanowią inną ścieżkę rozwoju uniwersum X-Menów.

Źródło: Heroic Hollywood / Ilustracja wprowadzenia: Screen Rant

Dziennikarz

Fan uniwersum Gwiezdnych wojen, miłośnik science fiction i fantasy oraz człowiek od wielu lat zafascynowany Japonią. W wolnych chwilach pisze, czyta i słucha muzyki z lat 70., 80. i 90.

Więcej informacji o
, , ,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?