Josh Gad pewnym kandydatem do roli Pingwina w filmie z uniwersum DC?

Informowaliśmy w maju, o spekulacjach krążących wokół Josha Gada i jego kandydatury do roli Pingwina. Aktor podsycał zresztą nadzieje fanów, publikując na swoim profilu twitterowym kadr z komiksu, na którym widnieje przeciwnik Batmana. Przyznał on po jakimś czasie na łamach MTV, że chciał się po prostu zabawić i nie miał na myśli potwierdzania swojego udziału w filmie z uniwersum DC:

Tylko się wygłupiałem. To wszystko. Internet podchwycił to, a ja się dobrze przy tym bawiłem. Wszystko pozostaje w kategorii: „zobaczymy”, wystarczy poczekać na efekty puszczenia informacji w eter.

Wczoraj jednak Gad opublikował nieco inne zdjęcie wykonane w jednym z biur DC, na którym znajduje się w towarzystwie Jona Berga i Geoffa Johnsa – szefów DC Films. Widać także, że aktor trzyma w ręku egzemplarz Batman Adventures Volume 1 z Pingwinem na okładce. Właśnie w tym komiksie złoczyńca razem z Jokerem udaje, że działa zgodnie z prawem. W rzeczywistości jednak, obaj szykują się do obrabowania najbogatszych mieszkańców Gotham. Informacja o udziale Gada nie została jeszcze potwierdzona, jednak jego spotkanie w biurze DC wydaje się nie być przypadkowe. Pozostaje tylko kwestia, w jakim produkcji może on wystąpić. Brane pod uwagę są Gotham City Sirens, film o Nightwingu oraz The Batman. Najbardziej prawdopodobnym typem może być ostatni z wymienionych obrazów.


Zobacz również: The Batman – Nowy Pingwin „wygadał się” na Twitterze?

Pingwin po raz pierwszy pojawił się w komiksach DC w 1941 roku i z miejsca stał się jednym z najważniejszych czarnych charakterów w Gotham City. Pseudonim wynika z jego specyficznej budowy ciała. Podobnie jak tytuowy bohater filmu jest bardzo bogaty, jednak jest zupełnim przeciwieństwem Batmana. Jego specyficzne zachowanie wynika z nadopiekuńczości rodziców. 36-letni Josh Gad często występował w komediowych rolach. Na swoim koncie ma między innymi role w Pikselach, Jobsie, czy Polowaniu na drużbów.

Wciąż nie znamy dokładnej daty premiery filmu, ale ma on się pojawić w 2018 roku. Reżyserem w miejsce Bena Afflecka został niedawno Matt Reeves.

Źródło: ComingSoon.net / Ilustracja wprowadzenia: ScreenGeek.net

Dziennikarz

Fan uniwersum Gwiezdnych wojen, miłośnik science fiction i fantasy oraz człowiek od wielu lat zafascynowany Japonią. W wolnych chwilach pisze, czyta i słucha muzyki z lat 70., 80. i 90.

Więcej informacji o
,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?