• Zaloguj się
  • Zarejestruj
  • Połącz z Facebook

Netflix nie przestaje pozytywnie zaskakiwać swoich użytkowników. Do i tak już bogatej oferty dodał właśnie nowy film o działaczce LGBT. Ponadto zdobył prawa do realizacji nowego scenariusza autorstwa Mishy Green.

Wspomniany film to The Death and Life of Marsha P. Johnson. Dokument wyreżyserowany przez Davida France'a opowiada o tytułowej bohaterce, która zmarła w 1992 roku. Przez całe życie była aktywistką i artystką walczącą o prawa osób homoseksualnych. Do dziś pozostaje dla tego środowiska jedną z wazniejszych postaci. Nie barkuje głosów, że gdyby nie ona, środowiska LGBT miałyby dziś w USA o wiele trudniej. W ostatnich latach powstało sporo podobnych produkcji na temat walki tych osób o swoje prawa w drugiej połowie XX wieku za Oceanem. Krótki filmik odnoszący się do tamtych czasów możecie zobaczyć poniżej. Kiedy Marsha P. Johnson zmarła, bez podejmowania śledztwa orzeknięto, że popełniła samobójstwo. Nie wiadomo jeszcze, kiedy produkcja zostanie udostępniona na platformie, jednak ma się to stać jeszcze przed końcem tego roku.

Zobacz również: House of Cards - recenzja 5. sezonu

Scnariusz Mishy Green o którym wspominaliśmy wcześniej ma być z kolei thrillerem, w którym główną postacią ma być kobieta. Mother ma być też produkcją, która będzie miała duży potencjał na potencjalne kontynuacje. Dużo mówiło się, że scenariusz był na tyle dobry, że walka o niego była długa i zacięta, ale ostatecznie to Netflix podejmie się tego zadania. Brakuje jeszcze dokładniejszych informacji co do scenariusza, czy dokładniejszej daty premiery.

Źródło: Deadline.com/Ilustracja wprowadzenia: Meteriały Prasowe Netflix

 

Wiesz, co z tym zrobić


Piotr Stokłosiński

Piotr Stokłosiński

O mnie:

W ciągu dnia jakiś film, wieczorem piłka nożna, w nocy futbol amerykański.


Więcej informacji o:

Wypowiedz się na ten temat...
Zaloguj się poprzez
albo skomentuj jako gość
Wczytywanie komentarza... The comment will be refreshed after 00:00.

MOVIES ROOM POLECA

Najnowsze Wiadomości

Polub nas


© 2016 MOVIESROOM.PL · Wszystkie prawa zastrzeżone · Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu.