Netflix znów na zakupach – serwis z nowym filmem i scenariuszem

Netflix nie przestaje pozytywnie zaskakiwać swoich użytkowników. Do i tak już bogatej oferty dodał właśnie nowy film o działaczce LGBT. Ponadto zdobył prawa do realizacji nowego scenariusza autorstwa Mishy Green.

Wspomniany film to The Death and Life of Marsha P. Johnson. Dokument wyreżyserowany przez Davida France’a opowiada o tytułowej bohaterce, która zmarła w 1992 roku. Przez całe życie była aktywistką i artystką walczącą o prawa osób homoseksualnych. Do dziś pozostaje dla tego środowiska jedną z wazniejszych postaci. Nie barkuje głosów, że gdyby nie ona, środowiska LGBT miałyby dziś w USA o wiele trudniej. W ostatnich latach powstało sporo podobnych produkcji na temat walki tych osób o swoje prawa w drugiej połowie XX wieku za Oceanem. Krótki filmik odnoszący się do tamtych czasów możecie zobaczyć poniżej. Kiedy Marsha P. Johnson zmarła, bez podejmowania śledztwa orzeknięto, że popełniła samobójstwo. Nie wiadomo jeszcze, kiedy produkcja zostanie udostępniona na platformie, jednak ma się to stać jeszcze przed końcem tego roku.

https://www.youtube.com/watch?v=0dduj7IMKL0

Zobacz również: House of Cards – recenzja 5. sezonu

Scnariusz Mishy Green o którym wspominaliśmy wcześniej ma być z kolei thrillerem, w którym główną postacią ma być kobieta. Mother ma być też produkcją, która będzie miała duży potencjał na potencjalne kontynuacje. Dużo mówiło się, że scenariusz był na tyle dobry, że walka o niego była długa i zacięta, ale ostatecznie to Netflix podejmie się tego zadania. Brakuje jeszcze dokładniejszych informacji co do scenariusza, czy dokładniejszej daty premiery.

Źródło: Deadline.com/Ilustracja wprowadzenia: Meteriały Prasowe Netflix

W ciągu dnia jakiś film, wieczorem piłka nożna, w nocy futbol amerykański.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?