• Zaloguj się
 • Zarejestruj
 • Połącz z Facebook

Dość smutną informację na temat przyszłości serii Obcy dostarczył Neill Blomkamp, według którego piąta część nie ujrzy światła dziennego. Projekt miał być dziełem samego Blomkampa, który dostarczył nawet do wykorzystania odpowiednie prace koncepcyjne przedstawiające Ellen Ripley i kaprala Dwayne'a Hicksa. Przy czym, zamierzano dokonać retconu pewnych wydarzeń z filmów Obcy 3 oraz Obcy: Przbudzenie, a także wskrzesić postać Newt.

Pomimo zainteresowania fanów i ciekawą wizją Blomkampa, któremu wytwórnia 20th Century Fox powierzyła pracę nad filmem, przez dłuższy czas nie pojawiła się żadna informacja na temat realizacji wspomnianego obrazu. O możliwości zawieszenia projektu wspominał w zeszłym miesiącu reżyser Ridley Scott podczas konferencji dotyczącej Obcego: Przymierze.

W rozmowie z The Verge, Blomkamp potwierdził swoje wątpliwości:

Myślę, że projekt jest martwy. Byłaby to dość stosowne przypuszczenie w tym momencie. To smutne, zwłaszcza, że spędziłem bardzo dużo czasu pracując nad nim i mogło to być moim zdaniem coś wspaniałego. Jednak politycznie, kierunek, w jakim to wszystko podąża, świadczy o tym, że nie ma szans, by projekt dalej egzystował.

Blomkamp poprzez politykę miał na myśli działani studia, co doprecyzował nieco później:

Tak. Ridley Scott był moim idolem. Jest niezwykle utalentowany i stworzył film, który mnie ukształtował. Chcę to uszanować, przy czym nie zamierzam też rozdeptywać świata, który wykreował. Myślę, że gdyby okoliczności były inne i nie miałbym wrażenia wkraczania do czegoś, z czym on jest osobiście związany, wiele rzeczy wyglądałoby inaczej. Jednak chcę to uszanować w możliwie, jak największym stopniu.

alien 5 weylandGrafiki koncepcyjne / Fot. Djahal

ripleyGrafiki koncepcyjne / Fot. Djahal

Źródło: Heroic Hollywood / Ilustracja wprowadzenia: Djahal

 

Wiesz, co z tym zrobić


Krystian Karolak

Krystian Karolak

Dziennikarz

O mnie:

Fan uniwersum Gwiezdnych wojen, miłośnik science fiction i fantasy oraz człowiek od wielu lat zafascynowany Japonią. W wolnych chwilach pisze, czyta i słucha muzyki z lat 70., 80. i 90.


Więcej informacji o:

Wypowiedz się na ten temat...
Zaloguj się poprzez
albo skomentuj jako gość
Ludzie w konwersacji:
Wczytywanie komentarza... The comment will be refreshed after 00:00.
 • Ten komentarz jest nie opublikowany
  Did · 4 months ago
  A ja mam takie przeczucie, że to gadka pod publiczkę. ... Ridley Scott nakręci swoją serię o Obcym i po wszystkim będzie BANG! Obcy 5 powstanie! Z cyfrowo odświeżona Ripley! ???
  • Ten komentarz jest nie opublikowany
   Adriano · 4 months ago
   No nie wiem. Piąty "Obcy" ma pod górkę w sumie od zawsze, odkąd tylko pojawił się pomysł jego nakręcenia. Sprawy nie poprawił z pewnością tez odbiór "Przymierza" zarówno przez widzów jak i krytyków. To na prawdę może być koniec "piątki" i choć wiem że Blomkamp czuje uniwersum Aliena, to może faktycznie niech lepiej zostawią już tą serię w spokoju, Ja tam chętnie przeczytałbym że Neill Blomkamp bierze na warsztat grę "Dead Space". Z nim za kamerą i jakimś dobrym scenariuszem moglibyśmy dostać porządny 'space-horror', który nawet fani Obcego mogliby obejrzeć bez kręcenia głową. Liczę że tak się kiedyś stanie.

MOVIES ROOM POLECA

Najnowsze Wiadomości

Polub nas


© 2016 MOVIESROOM.PL · Wszystkie prawa zastrzeżone · Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu.