• Zaloguj się
  • Zarejestruj
  • Połącz z Facebook
patticakes zwiastun

W końcu. Ten termin nigdy nie był bardziej adekwatny jak teraz. Po 17 latach od pierwszego klapsu, ciągłego szukania budżetu, wznawiania i porzucania projektu w najróżniejszych kształtach reżyser Terry Gilliam (Brazil) wreszcie z powodzeniem ukończył zdjęcia do filmu The Man Who Killed Don Quixote. To oczywiście nie gwarantuje, że obraz trafi do kin, bo przy postprodukcji wszystko się może zdarzyć, a nakręcony materiał jeszcze ktoś niechcący skasuje, jednak nigdy wcześniej ten zasłużony twórca nie zaszedł tak daleko z realizacją tego życiowego projektu. Dlatego szanse na ukończenie filmu jeszcze nigdy nie były tak duże.

W obecnej formie w tytułowę rolę błędnego rycerza wciela się Jonathan Pryce, który u Gilliama główną rolę zagrał również w Brazil. Dodatkowo w obsadzie znalazł się też Adam Driver (Paterson) oraz Stellan Skarsgard (Thor: Mroczny świat). Fabuła rozgrywa się we współczesnych czasach i opowiada o znanym reżyserze reklamówek (Driver), który odnajduje swoją studencką etiudę o Don Kichocie. Nostalgia prowadzi go do małej hiszpańskiej wioski, w której niegdyś kręcił film, i powoduje całą serię szalonych przygód. Premierę obrazu zapowiedziano na rok 2018.

Zobacz również: powstanie drugi sezon serialu Wojenne dziewczyny!

źródło: screenrant.com / ilustracja wprowadzenia: telegraph.co.uk

 

Wiesz, co z tym zrobić


Krzysztof Warzała

Krzysztof Warzała

Dziennikarz

O mnie:

Miłośnik prawdziwego kina, a nie tych artystycznych bzdur. Jeśli masz ciekawy temat do opisania, pisz tutaj - [email protected]


Więcej informacji o:

Wypowiedz się na ten temat...
Zaloguj się poprzez
albo skomentuj jako gość
Wczytywanie komentarza... The comment will be refreshed after 00:00.

Skomentuj jako pierwszy

MOVIES ROOM POLECA

Najnowsze Wiadomości

Polub nas


© 2016 MOVIESROOM.PL · Wszystkie prawa zastrzeżone · Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu.