• Zaloguj się
  • Zarejestruj
  • Połącz z Facebook
patticakes zwiastun

Reklamowanie filmów z kobietami to istne pole minowe. Nigdy nie ma pewności, jakie środowiska i kiedy akurat się "zbluserfują" tym czy innym sposobem ukazania płci pięknej w przestrzeni publicznej. Już ponad pół roku temu do sieci trafił zwiastun animacji Red Shoes and the 7 Dwarfs, ale nikt absolutnie się klipem nie przejął, nawet w naszej redakcji pozostał niezauważony. To dowalono ostrzejszym plakatem podczas targów w Cannes, dokładnie takim jak na zdjęciu poniżej. Polecamy zapoznać się obrazkiem w zestawie ze wspomnianym trailerem.

Zamieszczone na nim hasło głosi "A co gdyby Śnieżka nie była piękna, a siedmiu krasnoludków nieco urosło?". Co przedstawia grafika każdy widzi. Prawdziwa awantura wybuchła, gdy modelka plus size Tess Holliday udostępniła powyższy plakat na swoim Twitterze kierując zapytanie do Chloe Moretz, czy w porządku jest mówienie małym dzieciaczkom, że bycie grubym oznacza bycie brzydkim? Poniżej zamieszczamy obrazek, jak wygląda Tess Holliday oraz jej wypowiedź, która trzeba pamiętać, że tyczy się tego powyższego, żółtego plakatu.

Dlaczego do tablicy została wywołana Chloe Moretz? Aktorka znana z takich filmów jak Piąta fala czy Sąsiedzi 2? Ponieważ podkłada ona głos w tej koreańskiej animacji zrobionej podobno za marne 20 milionów dolarów. Chloe Moretz przeprosiła za haniebny plakat, powiedziała, że powstał on zupełnie bez jej wiedzy i jednocześnie nawołała do dania szansy samemu filmowi, do którego scenariusz wedle jej opinii był piękny. Podobnie reżyser Sung-ho Hong i producent Sujin Hwang też wystosowali oficjalne przeprosiny, w których obiecali, że wstrzymują całą kampanię marketingową, a ich dzieło to rodzinna komedia z przesłaniem, żeby pokonywać stereotypy społeczne w kwestii wyglądu zewnętrznego, gdyż największe piękno leży w środku. Najciekawsze w tym wszystkim jest jednak, że zwiastun pozostał dostępny w sieci, a co ważniejsze zyskał on przez ostatnie kilka dni kilkadziesiąt razy więcej wyświetleń niż przez ostatnie pół roku. Póki co nie ma jednak jeszcze informacji by film Red Shoes and the 7 Dwarfs znalazł dystrybutora.

źródło: cartoonbrew.com ; twitter.com / ilustracja wprowadzenia: Locus Corporation

 

Wiesz, co z tym zrobić


Krzysztof Warzała

Krzysztof Warzała

Dziennikarz

O mnie:

Miłośnik prawdziwego kina, a nie tych artystycznych bzdur. Jeśli masz ciekawy temat do opisania, pisz tutaj - [email protected]


Więcej informacji o:

Wypowiedz się na ten temat...
Zaloguj się poprzez
albo skomentuj jako gość
Wczytywanie komentarza... The comment will be refreshed after 00:00.

Skomentuj jako pierwszy

MOVIES ROOM POLECA

Najnowsze Wiadomości

Polub nas


© 2016 MOVIESROOM.PL · Wszystkie prawa zastrzeżone · Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu.