Neill Blomkamp przymierza się do zrealizowania filmu w uniwersum Dystryktu 9?

Choć od premiery Dystryktu 9 minęło ponad 8 lat, to reżyser tego filmu Neill Blomkamp nadal chce tworzyć interesujące obraz i w związku z tym ujawnił niedawno plany dotyczące niektórych z projektów. Na łamach naszego serwisu informowaliśmy, że ogłosił on rozpoczęcie pracy nad eksperymentalnymi filmami krótkomtrażowymi z gatunku science fiction wraz ze swoją wytwórnią Oats Studios. W udostępnionym teaserze pierwszego filmu o tytule Volume 1, ludzkość zostaje zniewolona przez obcych, którzy przybyli na Ziemię, by nas zlikwidować. Nie podano jednak konkretnej daty premiery projektu. Blomkamp wypowiedział się również na temat piątej części Obcego, nad którą wcześniej pracował. W rozmowie z The Verge, potwierdził swoje wątpliwości, co do tego, że kolejna odsłona serii zapoczątkowanej przez Ridley’a Scotta może w ogóle nie ujrzeć światła dziennego:

Myślę, że projekt jest martwy. Byłaby to dość stosowne przypuszczenie w tym momencie. To smutne, zwłaszcza, że spędziłem bardzo dużo czasu pracując nad nim i mogło to być moim zdaniem coś wspaniałego. Jednak politycznie, kierunek, w jakim to wszystko podąża, świadczy o tym, że nie ma szans, by projekt dalej egzystował.

Zobacz również: Neill Blomkamp ogłasza śmierć piątej części Obcego!

https://www.youtube.com/watch?v=DyLUwOcR5pk

Pytanie pozostaje co z kwestią Dystryktu 9? Choć Blomkamp podkreślał wcześniej, że nie zamierza tworzyć od razu sequela tej produkcji, to obecnie nie wyklucza on powrotu do tego świata w osobnym obrazie:

Jeśli chodzi o Dystrykt 9, to planuję zrealizować inny film w tym świecie. Chcę wrócić i współpracować z WETA, by stworzyć świetny obraz, jednak cokolwiek istniejącego już wcześniej może nie być dobrym rozwiązanie dla nas oraz tego co zamierzamy tu zrobić. 

Źródło: SlashFilm / Ilustracja wprowadzenia:SlashFilm

Dziennikarz

Fan uniwersum Gwiezdnych wojen, miłośnik science fiction i fantasy oraz człowiek od wielu lat zafascynowany Japonią. W wolnych chwilach pisze, czyta i słucha muzyki z lat 70., 80. i 90.

Więcej informacji o
,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?