• Zaloguj się
  • Zarejestruj
  • Połącz z Facebook

Amazon Studios właśnie nabył prawa do ekranizacji powieści autorstwa Setha Meyerowitza zatytułowanej The Lost Aiman: A True Story of Escape From Nazi-Occupied France. Książka opowiada prawdziwą i nieopowiedzianą dotąd historię, bazującą na niedawno odtajnionych materiałach dotyczących Arthura Meyerowitza, amerykańskiego artylerzysty, którego samolot został zestrzelony nad Vichy, we Francji w 1943 roku. Po tym wydarzeniu Meyerowitz ukrywał się na wsi we Francji i zaprzyjaźnił się z Marcelem Tallianderem, założycielem legendarnego francuskiego ruchu oporu, Réseau Morhange, który pomógł mu ukrywać się przed Gestapo. Po sześciu miesiącach unikania schwytania, Meyerowitz uciekł z okupowanego kraju dzięki skrzętnie obmyślonego planu przez Talliandera, w który zaangażowany był również R.F.W. Cleaver, najznakomitszy brytyjski pilot myśliwca tamtego okresu.

Zobacz również: Hanna - będzie telewizyjna kontynuacja przeboju Joe'a Wrighta!

Jake Gyllenhaal wcieli się oczywiście w głównego bohatera - Arthura Meyerowitza. Obecnie trwają poszukiwania scenarzysty oraz reżysera.

Producentami obrazu są Seth Meyerowitz, Anthony Maatero, Dan Bodansky, Jake Gyllenhaal, Riva Marker oraz John Lesher (Birdman).

28 czerwca Jake'a Gyllenhaala będziemy mogli oglądać na Netflixie w filmie pt. Okja, a pod koniec tego roku w dramacie pt. Stronger, opowiadającym o zamachu podczas maratonu w Bostonie.

Źródło: empireonline.com / Ilustracja wprowadzenia: Gareth Cattermole/GettyImages

 

Wiesz, co z tym zrobić


Aleksandra Czekaj

Aleksandra Czekaj

Redaktor

O mnie:

Miłośniczka kina nowej przygody, komedii i filmów gangsterskich. Z wykształcenia dziennikarz i amerykanista.


Więcej informacji o:

Wypowiedz się na ten temat...
Zaloguj się poprzez
albo skomentuj jako gość
Wczytywanie komentarza... The comment will be refreshed after 00:00.

Skomentuj jako pierwszy

MOVIES ROOM POLECA

Najnowsze Wiadomości

Polub nas


© 2016 MOVIESROOM.PL · Wszystkie prawa zastrzeżone · Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu.