• Zaloguj się
  • Zarejestruj
  • Połącz z Facebook
patticakes zwiastun

Slywester Latkowski, reżyser i scenarzysta takich filmów jak Blokersi czy Klatka, a także były redaktor naczelny tygodnika Wprost, w udzielonym niedawno wywiadzie dla portalu weszło.com, wyznał, że planuje nakręcić film dokumentalny o głośnej sprawie Kamila Durczoka.

Po obejrzeniu filmu o Mamedzie zagadnął mnie Michał Pol: „Sylwester, tylu twoich dziennikarzy oberwało za sprawę Durczoka, dlaczego o tym czegoś nie nakręcisz? Tylko druga strona cały czas przedstawia swoją wersję”. Być może za kilka tygodni odbędą się pierwsze zdjęcia pełnometrażowego filmu dokumentalnego o sprawie Durczoka. Koniec zabawy w udawanie, że wyrokami sądowymi zamkniemy sobie tę historię. Koniec pokazywania, że nic się nie wydarzyło, że wszystko wyjaśniono. Nie byłoby sprawy, gdyby Kamil Durczok powiedział „przepraszam” ofiarom. Nie byłoby sprawy, gdyby wymiar sprawiedliwości i organy ścigania zadziałały w stosunku do niego w sprawie mieszkaniowej tak, jak w stosunku do każdego iksińskiego. Czas na to, żeby pewne nagrania ujrzały światło dzienne. Być może wtedy sprawdzimy granicę wolności słowa w Polsce. Zobaczymy, jak działają sądy, czy ktoś będzie chciał nas zatrzymać. Chyba powinienem zrobić ten film.

Zobacz również: Netflix znów na zakupach - serwis z nowym filmem i scenariuszem

Przypomnijmy, że w marcu 2015 roku, w atmosferze skandalu Kamil Durczok zakończył współpracę ze stacją TVN, gdy dziennikarze tygodnika Wprost (redaktorem naczelnym wtedy był Sylwester Latkowski), zarzucili mu m.in. mobbing w stosunku do swoich podwładnych. Pierwszy wyrok zapadł w 2016 roku. Sąd nakazał redaktorom Wprost oraz wydawcy pisma wypłatę odzkodowania w wysokości 500 tysięcy złotych i przeproszenie dziennikarza.

Źródło: radiozet.pl / Ilustracja wprowadzenia: Fakty TVN / Fakty TVN

 

Wiesz, co z tym zrobić


Aleksandra Czekaj

Aleksandra Czekaj

Redaktor

O mnie:

Miłośniczka kina nowej przygody, komedii i filmów gangsterskich. Z wykształcenia dziennikarz i amerykanista.


Więcej informacji o:

Wypowiedz się na ten temat...
Zaloguj się poprzez
albo skomentuj jako gość
Wczytywanie komentarza... The comment will be refreshed after 00:00.

Skomentuj jako pierwszy

MOVIES ROOM POLECA

Najnowsze Wiadomości

Polub nas


© 2016 MOVIESROOM.PL · Wszystkie prawa zastrzeżone · Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu.