Zobacz zwiastun pierwszego filmu krótkometrażowego Neilla Blomkampa!

W zeszłym tygodniu Neill Blomkamp (Dystrykt 9, Elizjum, Chappie) opublikował materiał prezentujący nową serię krótkich, eksperymentalnych filmów tworzonych z Oats Studios, a wczoraj z kolei udostępnił pełny zwiastun. Z tej okazji Blomkamp wykorzystał Twittera, by odpowiedzieć na pytania dotyczące projektu. Potwierdził on, że Volume 1 składać się będzie z trzech filmów krótkometrażowych trwających po dwadzieścia minut każdy:

Celem jest przekonanie się „czy” widzom to się spodoba i „czy” będą skłonni zapłacić za Volume 2. Obecnie materiały są zbyt krótkie, by pobierać za nie opłaty.

Neill Blomkamp udzielił także dość interesującego wywiadu The Verge, w którym wyjaśnił chociażby dlaczego filmy zostaną udostępnione na platformie Steam, a także ujawnił, że wszystkie materiały związane z filmem pozwolą fanom na dowolne modyfikowanie:

Po dogłębnym przemyśleniu tego wszystkiego, doszedłem do wniosków, że to świetny pomysł. Potrzebowałem miejsca, gdzie mógłbym sprzedać swoje filmy krótkometrażowe. Odniosłem wrażenie, że iTunes i tym podobne platformy były pozbawione wielu możliwości poza samymi filmami. Innymi słowy, nie dawali użytkownikom możliwości obejrzenia zakulisowych grafik. Im więcej o tym myślałem, tym bardziej dochodziłem do wniosku: „Co, gdyby użytkownicy otrzymali dostęp do plików 3D wykorzystanych do tworzenia efektów specjalnych?” Jeśli dalibyśmy im to wszystko po dokonaniu pojedynczego zakupu, tak by mogli całość modyfikować? Albo, gdybyśmy dali im surowy materiał, tak by mogli wycinać dowolny fragment wedle własnego uznania? […] Po zdaniu sobie sprawy z tego, że iTunes i tym podobne platformy nie były odpowiednim wyborem, zacząłem myśleć o Steamie. Uznałem Valve za bardzo fajną firmę, do której miałem bardzo duży szacunek. Zaczęliśmy zmierzać w stronę udostępniania wszystkiego na Steamie i tak czynimy od blisko dwóch lat.

Zobacz również: Filmy krótkomtrażowe powrotem do korzeni Neilla Blomkampa?

https://www.youtube.com/watch?v=1mtInkJObXk

W Rakka (Volume 1) ludzkość zostaje zniewolona przez obcych, którzy przybyli na Ziemię, by nas zlikwidować. Najeźdźcami są osobniki wyglądające jak gady, jednak chodzące na dwóch nogach i strzelające ze swojej broni. Jedna ze scen w udostępnionym materiale przedstawia także armię amerykańską walczącą w dżungli. Oats Studios zamierza zamieścić filmy na platformie Steam, a premiera pierwszego z nich ma nastąpić jeszcze w 2017 roku.

Źródło: ComingSoon.net / Ilustracja wprowadzenia: Oats Studios

Dziennikarz

Fan uniwersum Gwiezdnych wojen, miłośnik science fiction i fantasy oraz człowiek od wielu lat zafascynowany Japonią. W wolnych chwilach pisze, czyta i słucha muzyki z lat 70., 80. i 90.

Więcej informacji o

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?