• Zaloguj się
  • Zarejestruj
  • Połącz z Facebook

Kolejni aktorzy dołączają do dramatu politycznego w reżyserii Stevena Spielberga zatytułowanego The Post. Przypomnijmy, że w obsadzie produkcji, która opowie o słynnym skandalu z Papierami z Pentagonu znajdują się już: Tom Hanks oraz Meryl Streep.

Teraz, do obrazu dołączyli: Sarah Paulson (American Horror Story), Bob Odenkirk (Zadzwoń do Saula), Matthew Rhys (Miłość i inne nieszczęścia), Bradley Whitford (Ratując Pana Banksa), Carrie Coon (Pozostawieni), Jesse Plemons (Breaking Bad), David Cross (Straszny film 2), Alison Brie (Jak to robią single), Bruce Greenwood (Star Trek), Tracy Letts (Big shorts), Michael Stuhlbarg (Poważny człowiek) oraz Zach Woods (Dolina krzemowa).

Zobacz również: Julia Roberts być może wystąpi w serialu twórcy Mr. Robot!

Film opowie historię słynnego skandalu z 1971 roku, kiedy to redaktor The Washington Post (Hanks), Ben Bradlee oraz jedna z publicystek, Katharine Graham (Streep), postanowili wydać na światło dzienne Papiery z Pentagonu. Fragmenty owych dokumentów, które znalazły się w ich rękach dzięki analitykowi Danielowi Ellsbergowi pokazały społeczności amerykańskiej, że administracja Lyndona Johnsona okłamywała obywateli oraz kongres w sprawie zaangażowania sił zbrojnych USA w wojnę w Wietnamie, a rządy Nixona doprowadziły do jej spotęgowania.

Aby produkcja mogła się załapać na przyszłoroczne Oscary, produkcja zadebiutuje w USA już 22 grudnia 2017 roku, natomiast 12 stycznia 2018 roku zawita do kin w innych krajach.

Źródło: Variety.com / Ilustracja wprowadzenia: David Livingston / Eduardo Parra / GettyImages

 

Wiesz, co z tym zrobić


Aleksandra Czekaj

Aleksandra Czekaj

Redaktor

O mnie:

Miłośniczka kina nowej przygody, komedii i filmów gangsterskich. Z wykształcenia dziennikarz i amerykanista.


Więcej informacji o:

Wypowiedz się na ten temat...
Zaloguj się poprzez
albo skomentuj jako gość
Wczytywanie komentarza... The comment will be refreshed after 00:00.

Skomentuj jako pierwszy

MOVIES ROOM POLECA

Najnowsze Wiadomości

Polub nas


© 2016 MOVIESROOM.PL · Wszystkie prawa zastrzeżone · Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu.