451 stopni Fahrenheita – Sofia Boutella jako Clarisse w adaptacji powieści?

Gwiazda nadchodzącej wielkimi krokami Mumii, czyli Sofia Boutella jest w trakcie negocjacji swojego angażu do produkcji Fahrenheit 451, w którego obsadzie znajdują się już Michael B. Jordan (Creed: Narodziny legendy) i Michael Shannon (Człowiek ze stali). Tak wynika z doniesień portalu Variety. Nowy film stacji HBO to adaptacja klasycznej powieści spod pióra Ray’a Bradbury’ego. Boutella wystąpiłaby w produkcji jako Clarisse, czyli informatorka, która znalazła się w dość kłopotliwej sytuacji, pomiędzy sprzecznymi interesami Montaga i Beatty’ego.

W dystopijnej powieści, celem telewizji oraz mediów jest otępianie ludzkości. Historia została zlikwidowana, a strażacy palą wszystkie książki. Jordan według doniesień zagra Montaga. Bohater to strażak, który próbuje pozostawić za sobą pełnioną przez niego funkcję po spotkaniu z Clarisse, która uczy go o przeszłości. Shannon z kolei wcieli się w Beatty’ego, kapitana i mentora Montaga.

MV5BMzY3MzQyNTE2Ml5BMl5BanBnXkFtZTcwOTc0OTY0Nw. V1 SX1500 CR001500999 AL

Zobacz również: Fantastyczne zwierzęta 2 – nastoletni Newt, Dumbledore i Grindelwald poszukiwani!

Opis książki jest następujący:

Po niebie latają odrzutowce z głowicami atomowymi, ludzie spędzają czas przed telewizyjnymi ścianami, a strażacy – zamiast gasić – wzniecają pożary. Najchętniej palą książki…do tego zostali powołani.

451 stopni Fahrenheita to temperatura, w której zaczyna palić się papier.

Najsłynniejsza powieść Ray’a Bradbury’ego, pięćdziesiąt pięć lat od pierwszego wydania, wciąż szokuje i wzbudza pozytywne emocje. Kiedyś odbierana jako głos przeciwko totalitaryzmowi, teraz ukazuje drugie dno i zmusza do namysłu nad losem cywilizacji.

Świat wyzbyty wysokiej kultury, zdominowany przez opery mydlane, historyjki obrazkowe, tanią rozrywkę dla mas. Nie ma w nim miejsca na rozmowę, miłość, szczęście. Zastępują ją dragi, ogłupiająca telewizja, przemoc, samotność w tłumie.

Wizja Bradbury’ego, szokująca przed półwieczem, dzisiaj także budzi dreszcz realnego przerażenia – oto na własne oczy widzimy, jak futurystyczne i groźne założenia autora stają się rzeczywistością. Dobrowolne odrzucenie dorobku kultury, schedy po pokoleniach przodków szokuje, ale przykład strażaka Guya Montaga pokazuje, że nie jest łatwo zabić człowieczeństwo, a to co dobre, zawsze w człowieku na wierzch wypłynie.

Produkcją adaptacji słynnej powieści zajmą się: wspomniany Jordan za pośrednictwem jego firmy, Outlier Productions, Sarah Green z zakładu Brace Cover Productions, a także Alan Gasmer, Peter Jaysen i Ramin Bahrani, którzy są przedstawicielami Noruz Films. Ostatni z panów wyreżyseruje projekt oraz napisze do niego scenariusz razem z Amirem Naderim. Warto dodać, że produkcją zajmie się również David Coatsworth.

Źródło: ComingSoon.net; Opis książki pochodzi z solarisnet.pl / Ilustracja wprowadzenia – Kimberley French; Paramount Pictures., CBS Studios, Inc.

Redaktor

Redaktor prowadzący działu: Z ostatniej chwili. Miłośnik kina akcji lat 80., produkcji młodzieżowych oraz wysokobudżetowych filmów przygodowych, fantasy i science-fiction. Widz szczególnym podziwem darzący oldskulowe animacje, a także pełne magii i wdzięku obrazy Disneya. Poza tym meloman i zwolennik gier komputerowych - fan Tomb Raidera i urody panny Lary Croft - który ukończył Politechnikę Gdańską i z wykształcenia jest specjalistą w dziedzinie szeroko pojętej chemii. Poza tym osoba publikującą na wielu portalach, którymi są: Filmweb.pl, Altao.pl i CdAction.pl.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?