• Zaloguj się
  • Zarejestruj
  • Połącz z Facebook
zajawka reklama

Choć La La Land podbijał kina na całym świecie już jakiś czas temu, nie da pewnie tak łatwo o sobie zapomnieć i to także w Polsce. Właśnie stara się szturmować rynek DVD, a także natchnął uczniów III Liceum Ogólnokształcące im. św. Jana Kantego w Poznaniu, którzy po seansie dzieła Damiena Chazelle'a postanowili odtworzyć jego słynny początek. Nie było to przedsięwzięcie łatwe, bowiem wymagało zaangażowania aż 80 aktorów, kilku miesięcy prób oraz mnóstwo innej pracy, jednak efekt był wart. Perełkę soundtracku filmu, Another Day of Sun, odtworzyli jako It's Another Day of School w fantastyczny sposób. Efekt ich pracy możecie obejrzeć poniżej:

Zobacz również: City of Stars po polsku

Następczynią Chazelle'a, czyli reżyserką filmu została siedemnastolatka Zofia Anna Ćwiek. O samym projekcie wypowiedziała się w słowach:

Krzysiek Przybylski, montażysta i operator zaproponował mi zajęcie się tym. Zgodziłam się. Na pierwsze spotkanie organizacyjne przybyły tłumy. Próby odbywały się prawie codziennie, przez ponad 3 miesiące. Nikt nikogo nie zmuszał, występowali sami ochotnicy.

Inicjatywa wyszła tylko i wyłącznie od uczniów i dyrekcja ani kadra nauczycielska Liceum nie miała z nią nic wspólnego. Jednak efekt końcowy bardzo zachwycił Katarzynę Kordus, dyrektor placówki. Wszyscy uczniowie zaangażowani w projekt podkreślają że ma on na celu promocję szkoły oraz pokazanie, co w ich placówce jest najważniejsze i motywuje ludzie do przychodzenia doń. Chodzi oczywiście o inne osoby. Nam po obejrzeniu filmiku nie pozostaje nic innego jak tylko cieszyć się, że film może zainspirować młodych ludzi do czegoś takiego.

źródło: youtube / ilustracja wprowadzenia: kadr z filmiku / Krzysztof Przybylski

 

Wiesz, co z tym zrobić


Łukasz Kołakowski

Łukasz Kołakowski

Dziennikarz

O mnie:

Z zawodu publicysta. W redakcji Movies Room recenzuje filmy już od 2015 roku. Uwielbia produkcje Pixara, "Wesele" Smarzowskiego i Breaking Bad.


Więcej informacji o:

Wypowiedz się na ten temat...
Zaloguj się poprzez
albo skomentuj jako gość
Wczytywanie komentarza... The comment will be refreshed after 00:00.

Skomentuj jako pierwszy

MOVIES ROOM POLECA

Najnowsze Wiadomości

Polub nas


© 2016 MOVIESROOM.PL · Wszystkie prawa zastrzeżone · Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu.