• Zaloguj się
  • Zarejestruj
  • Połącz z Facebook
patticakes zwiastun

Portal Deadline poinformował, że Jaume Collet-Serra (183 metry strachu, Non-Stop, Sierota) wyreżyseruje film Waco dla wytwórni Annapurna Pictures. Mark Boal (Wróg numer jeden, The Hurt Locker. W pułapce wojny) i Marc Haimes (Kubo i dwie struny) sporządzili scenariusz do omawianego projektu opowiadającego o mającym miejsce w 1993 roku konflikcie pomiędzy ludźmi egzekwującymi prawo, a członkami kultu Davida Koresha.

MV5BMjA2MjM1OTY3M15BMl5BanBnXkFtZTgwMjg4NzIyOTE. V1 SY1000 CR0015001000 AL Fot. Columbia Pictures

Zobacz również: 451 stopni Fahrenheita - Sofia Boutella jako Clarisse w adaptacji powieści?

Firma Boala, Page 1 wyprodukuje Waco. Pomogą mu Megan Ellison i Matthew Budman. Zdjęcia mają się rozpocząć jeszcze w tym roku.

Waco był punktem zwrotnym w historii walki pomiędzy FBI a skrajną prawicą w Ameryce.

Boal tłumaczy w wywiadzie.

To kolizja pomiędzy bojową frakcją, drugą poprawką, a prawem do wolności wyznania. Wielu twierdziło, iż ten kult nie przeszkadzał nikomu. Produkcja jest na temat tego, co wielki FBI i Departament Sprawiedliwości uznały za zagrożenie i dlaczego oraz jak rzeczona organizacja wkroczyła na arenę, aby je zmiażdżyć.

Incydent Waco rozpoczął się od nieudanego ataku przeprowadzonego przez ATF, który doprowadził do impasu, trwającego całe 51 dni. W jego wyniku śmierć poniosło aż 86 ludzi. Zamiarem producentów filmu jest głęboka analiza wspomnianych wydarzeń - widzowie poznają struktury kultu oraz Departamentu Sprawiedliwości.

Jaume to twórca filmowy, który udowodnił, iż jest silnie związany ze współczesną publicznością. Jego dzieła cechują się również wysoką artystyczną ambicją, a to jest właśnie okazja do wykorzystania tych wszystkich elementów do opowiedzenia historii, która rozpoczęła się małym miasteczku w Teksasie, skończyła się zaś na najwyższych poziomach władzy i rządu.

Warto dodać, iż powstaje konkurencyjny projekt opowiadający o Waco w Paramount Network z wytwórni Weinstein Television. W obsadzie projektu znajdują się Michael Shannon, Taylor Kitsch, John Leguizamo, Andrea Riseborough, Rory Culkin, Paul Sparks, Shea Whigham, Melissa Benoist i Julia Garner. Premiera przewidziana jest na 2018 roku.

Źródło: ComingSoon.net / Ilustracja wprowadzenia - Jay Maidment; Dark Castle Holdings, LLC

 

Wiesz, co z tym zrobić


Bartosz Kęprowski

Bartosz Kęprowski

Redaktor

O mnie:

Redaktor prowadzący działu: Z ostatniej chwili. Miłośnik kina akcji lat 80., produkcji młodzieżowych oraz wysokobudżetowych filmów przygodowych, fantasy i science-fiction. Widz szczególnym podziwem darzący oldskulowe animacje, a także pełne magii i wdzięku obrazy Disneya. Poza tym meloman i zwolennik gier komputerowych - fan Tomb Raidera i urody panny Lary Croft - który ukończył Politechnikę Gdańską i z wykształcenia jest specjalistą w dziedzinie szeroko pojętej chemii. Poza tym osoba publikującą na wielu portalach, którymi są: Filmweb.pl, Altao.pl i CdAction.pl.


Więcej informacji o:

Wypowiedz się na ten temat...
Zaloguj się poprzez
albo skomentuj jako gość
Wczytywanie komentarza... The comment will be refreshed after 00:00.

Skomentuj jako pierwszy

MOVIES ROOM POLECA

Najnowsze Wiadomości

Polub nas


© 2016 MOVIESROOM.PL · Wszystkie prawa zastrzeżone · Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu.