• Zaloguj się
  • Zarejestruj
  • Połącz z Facebook

Abdellatif Kechiche cztery lata temu zasłynął pozytywnie Życiem Adeli, trzygodzinnym dramatem z kontrowersyjnymi lesbijskimi scenami erotycznymi, za który zgarnął canneńską Złotą Palmę oraz negatywnie będąc bohaterem wywiadu odtwórczyń głównych ról Lei Seydoux i Adele Exarchopoulos, które oświadczyły, że po skandalicznym zachowaniu reżysera na planie nie wystąpią już w żadnym jego filmie. Tym razem głośno jest o jego następnym projekcie zatytułowanym Mektoub, My Love, lecz jeszcze nie ze względów artystycznych. 

Otóż okazało się, że część środków mających sfinansować postprodukcję najnowszego filmu Kechiche'a zostało zablokowanych przez jeden z banków. Problem okazał się na tyle duży, że firma producencka Quat’Sous postanowiła zorganizować aukcję pamiątek reżysera, aby bez zbędnej zwłoki dokończyć film. Na licytację została wystawiona między innymi Złota Palma oraz obrazy namalowane przez reżysera. 

Zobacz również: Nasza relacja z tegorocznej edycji Festiwalu w Cannes

Mektoub, My Love to ekranizacja powieści La Blessure, la vraie François Bégaudeau. Projekt opisywany jest jako dwuczęściowy film przedstawiajacy historię scenarzysty Amina uwikłanego w miłosny trójkąt podczas wakacji nad Morzem Śródziemnym. W głównych rolach pojawią się  Lou Luttiau, Shain Boumediene i Ophelie Bau.

Źródło: ew.com / ilustracja wprowadzenia: materiały prasowe

 

Wiesz, co z tym zrobić


Konrad Stawiński

Konrad Stawiński

Dziennikarz

O mnie:

Kinonarkoman. Fan J. Chastain, M. Wasikowskiej i kina azjatyckiego (w szczególności południowokoreańskiego). W wolnych chwilach ogląda piłkę nożną i prowadzi bloga "Salonik filmowy". Kontakt: [email protected]


Więcej informacji o:

Wypowiedz się na ten temat...
Zaloguj się poprzez
albo skomentuj jako gość
Wczytywanie komentarza... The comment will be refreshed after 00:00.

Skomentuj jako pierwszy

MOVIES ROOM POLECA

Najnowsze Wiadomości

Polub nas


© 2016 MOVIESROOM.PL · Wszystkie prawa zastrzeżone · Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu.