Luciano Pavarotti bohaterem nowego dokumentu Rona Howarda

Ostatnim dokumentem stworzonym przez Rona Howarda, reżysera min. Pięknego umysłu czy Wyścigu, był dokument opowiadający o pewnej znanej czwórce z Liverpoolu. The Beatles: Eight Days a Week – The Touring Years, choć nie mieliśmy okazji oglądać go w Polsce, pojawił się już prawie rok temu. Reżyserowi spodobały się jednak zarówno muzyczne tematy, jak i współpraca z producentem Nigelem Sinclairem, bowiem obydwaj panowie łączą siły ponownie aby stworzyć dokument o innej legendzie muzyki, tym razem ze słonecznych Włoch.

Zobacz również: It’s Another Day of School czyli La La Land w wykonaniu licealistów z Poznania!

Choć Włoch kojarzony jest głównie jako śpiewak operowy, dużo popularności zyskał również dzięki współpracy z największymi gwiazdami muzyki rozrywkowej. Usłyszeć go można było chociażby we wspólnej piosence wraz z U2. Pavarotti współpracował również min. Bryanem Adamsem, Jonem Bon Jovi, Andrea Bocellim, Ricky Martinem, Erikiem Claptonem czy Céline Dion. Zmarł w Modenie 6 września 2007 roku. Rok wcześniej zrezygnował z występów scenicznych z powodu choroby nowotworowej.

https://www.youtube.com/watch?v=5a0juQ0aeGI

Nie podano jeszcze żadnych informacji odnośnie dystrybucji filmu. Wiemy tylko, że będzie on do obejrzenia już w przyszłym roku.

źródło: Billboard / ilustracja wprowadzenia: casamuseolucianopavarotti.it

 

Redaktor prowadzący działu recenzji filmowych

Od 2015 w Movies Room, od 2018 odpowiedzialny za działalność działu recenzji filmowych. Uwielbia Wesele Smarzowskiego, animacje Pixara i Breaking Bad. A, no i zawsze kiedy warto, broni polskiego kina.

Kontakt pod l.kolakowski@moviesroom.pl

Więcej informacji o
,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?