Mary Poppins Returns – Julie Andrews nie pojawi się w kontynuacji produkcji!

W nadchodzącym wielkimi krokami filmie zatytułowanym Mary Poppins Returns, gdzie pojawi się znany z oryginału Dick Van Dyke, zabraknie pierwotnej, magicznej niani, granej przed laty przez Julię Andrews. Mimo iż aktorka wyraziła swoje poparcie dla realizowanego projektu, to nie chciała brać w nim udziału. Dzisiaj mamy przyjemność zdradzić fragment wypowiedzi reżysera widowiska, Roba Marshalla dla portalu EW odnośnie omawianej sprawy.

Julie była niezwykle łaskawa, rozmawialiśmy o tym w bardzo ogólny sposób, jednakże ona wyraziła się jasno od samego początku. Aktorka stwierdziła: To przedstawienie należy do Emily, a ja naprawdę nie zamierzam stanowić dla niej żadnej konkurencji. Nie chcę brać udziału w projekcie. Ooo, zobaczcie, to prawowita Mary Poppins. Nie chciałabym usłyszeć takich wypowiedzi. Naprawdę zależy mi na tym, aby był to jej film, niech sama nim pokieruje, ponieważ wierzę, iż będzie genialna!

Zobacz również: Porwany – nowy zwiastun oraz plakat dynamicznego thrillera z Halle Berry!

Obsada familijnego widowiska składa się obecnie z: Emily Mortimer (Jane Banks), Bena Whishawa (Michael Banks), Emily Blunt (Mary Poppins), Lina-Manuela Mirandy (Jack), Meryl Streep (Topsy), Angeli Lansbury (Balloon Lady) i Colina Firtha (William Weatherall Wilkins). Ponadto warto wspomnieć, iż Dick Van Dyke wystąpi w dobrze znanej fanom oryginału roli, a mianowicie odegra Pana Dawesa Jr., czyli prezesa Handlowego, Powierniczego, Pierwszego Banku, który obecnie prowadzony jest przez Williama Weatheralla Wilkinsa. Poza tym należy dodać, iż Mary Poppins Returns przedstawi widzom trzech nowych dzieci Banksów. W ich role wcielą się Pixie Davies (Osobliwy dom Pani Peregrine), Nathanael Saleh (Gra o tron) i debiutant Joel Dawson. 

Mary Poppins Returns ponownie zbierze ze sobą skład odpowiedzialny za udany musical zatytułowany Tajemnice lasu. Zatem obraz wyreżyseruje nominowany do Oscara oraz zwycięzca nagrody Emmy i DGA Rob Marshall. Jego produkcją zajmą się wspomniany twórca, laureat Emmy i Złotego Globa John DeLuca, a także nominowany do nagrody Akademii Filmowej, Emmy i Tony oraz zwycięzca Złotego Globa Marc Platt. Scenariusz napisze nominowany do Oscara David Magee w oparciu o serię Mary Poppins spod pióra P.L. Travers. Z kolei nominowany do nagrody Akademii Filmowej i zwycięzca Tony Marc Shaiman skomponuje zupełnie nowy soundtrack, a wraz z pomocą nominowanego do Emmy i uhonorowanego nagrodą Tony Scotta Wittmana sporządzi oryginalne piosenki.

Czerpiąc z bogactwa pani P.L. Travers, a dokładnie rzecz ujmując z jej siedmiu dodatkowych powieści, historia będzie miała miejsce w Londynie, w czasie Wielkiego Kryzysu (dokładnie wtedy zostały napisane wspomniane książki). Fabuła podąży śladami dorosłych już Jane i Michaela Banksów, którzy wraz z trójką dzieci drugiego z rzeczonych bohaterów zostają odwiedzeni przez enigmatyczną Mary Poppins po osobistej tragedii. Poprzez swoje magiczne zdolności oraz z pomocą jej oddanego przyjaciela, Jacka, tytułowa postać nakłania rodzinę do ponownego odkrycia radości i cudów brakujących w ich życiu.

000257372

Mary Poppins Returns pojawi się w polskich kinach już 25 grudnia 2018 roku.

Źródło: ComingSoon.net / Ilustracja wprowadzenia – EW

Redaktor

Redaktor prowadzący działu: Z ostatniej chwili. Miłośnik kina akcji lat 80., produkcji młodzieżowych oraz wysokobudżetowych filmów przygodowych, fantasy i science-fiction. Widz szczególnym podziwem darzący oldskulowe animacje, a także pełne magii i wdzięku obrazy Disneya. Poza tym meloman i zwolennik gier komputerowych - fan Tomb Raidera i urody panny Lary Croft - który ukończył Politechnikę Gdańską i z wykształcenia jest specjalistą w dziedzinie szeroko pojętej chemii. Poza tym osoba publikującą na wielu portalach, którymi są: Filmweb.pl, Altao.pl i CdAction.pl.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?