• Zaloguj się
  • Zarejestruj
  • Połącz z Facebook

Zaprezentowano nowy zwiastun kosztującego 25 milionów dolarów historycznego melodramatu Matylda o romansie baletnicy polskiego pochodzenia z książętami z dynastii Romanowów. W rosyjskim filmie w tytułową bohaterkę - primaballerinę Matyldę Krzesińską - wciela się polska aktorka Michalina Olszańska. Sprawdźcie ponieżej jak wygląda prawdziwa miłość na bogato.

Produkcja krytykowana jest przez środowiska związane z religią prawosławną, które rozsyłały do kin i organów państwowych petycje mające zablokować wyświetlanie Matyldy, ale największym przeciwnikiem filmu jest Natalia Pokłońska, była prokurator Krymu, a obecnie deputowana Dumy. Ich argumentem jest to, że film nie tylko obraża uczucia religijne przedstawiając skoki w bok Cara Mikołaja II, obecnie tytułowanego również Świętym, ale i pośrednio nawołuje do "rosyjskiego Majdanu". Ostatnia odsłona sporu miała miejsce pod koniec maja, gdy do siedziby studia filmowego należącego do reżysera Matyldy wkroczyła policja w związku z kolejną kontrolą podatkową.

Reżyserem Matyldy jest Aleksiej Uczitiel (Zakładnik, Na końcu świata). W Cara Mikołaja II wciela się Lars Eidinger. W filmie wystąpią również Danila Kozlovsky (Viking), Ingeborga Dapkunaite (serial Okupowani) i Grigorij Dobrygin (Bardzo poszukiwany człowiek). Produkcja do rosyjskich kin zawitać ma 25 października.

Poprzednie zwiastuny możecie obejrzeć TU.

Źródło: youtube.com/ ilustracja wprowadzenia: materiały prasowe

 

Wiesz, co z tym zrobić


Konrad Stawiński

Konrad Stawiński

Dziennikarz

O mnie:

Kinonarkoman. Fan J. Chastain, M. Wasikowskiej i kina azjatyckiego (w szczególności południowokoreańskiego). W wolnych chwilach ogląda piłkę nożną i prowadzi bloga "Salonik filmowy". Kontakt: [email protected]


Więcej informacji o:

Wypowiedz się na ten temat...
Zaloguj się poprzez
albo skomentuj jako gość
Wczytywanie komentarza... The comment will be refreshed after 00:00.

Skomentuj jako pierwszy

MOVIES ROOM POLECA

Najnowsze Wiadomości

Polub nas


© 2016 MOVIESROOM.PL · Wszystkie prawa zastrzeżone · Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu.