Dunkierka – Branagh jako dowódca Bolton na nowym zdjęciu! Aktor wraz ze Stylesem opowiadają o pracy na planie!

Tym razem mamy dla Was nowe zdjęcie promujące wysoce wyczekiwane dzieło Christophera Nolana pt. Dunkierka. Akcja obrazu rozgrywa się podczas II Wojny Światowej w tytułowej miejscowości będącej francuskim miastem, gdzie 76 lat temu stracono 100000 żołnierzy. Wspomnianą fotkę, pochodząca z najnowszego numeru magazynu EMPIRE, możecie podziwiać poniżej. 

LY2zfEX

Zobacz również: Home Again – nowy zwiastun komedii z Reese Witherspoon!

Na zdjęciu znajduje się dowódca Bolton, czyli bohater odgrywany przez utalentowanego aktora i reżysera, Kennetha Branagha. Obok niego stoi kapitan Winnant, w którego rolę wciela się James D’Arcy. W oddali z kolei widzicie czekających cierpliwie na ewakuację z mola żołnierzy. Grając człowieka, któremu powierzono sprawne pokierowane wspomnianą powyżej akcją, Branagh stwierdził, iż jego dni na planie były długie i męczące.

Jeśli chodzi o filmowe wygody, to nie było żadnych. Od kiedy założyłeś kostium i udałeś się na plan, to nie schodziłeś z niego do samego końca, aż Ci na to pozwolono. Nie było mowy o jakimkolwiek odpoczynku. To znaczy, Chris nie spoczywa, a więc my też nie możemy. Nikt nie biegnie sobie po filiżaneczkę herbaty.

Śmieje się aktor w wywiadzie udzielonym dla EMPIRE.

Reżyser charakteryzuje się purytańską determinacją, w celu zwalczenia wszystkiego, co mogłoby wprowadzić do filmu odrobinę łagodności, niszcząc jego ostateczny odbiór.

Dla Harry’ego Stylesa (frontmana zespołu One Direction) również nie było żadnych taryf ulgowych, pomimo jego ogromnej popularności. Pierwszy dzień wokalisty na planie nadał ton; piasek sypał mu się do oczu, deszcz zmoczył go i oziębił niemal do kości. Następnie musiał wskoczyć do przerażająco lodowatego oceanu.

Najcięższymi dniami były tego, gdy musiałem przebywać w wodzie.

Wyznał Styles.

Jest w tym jednak drobna zaleta, nie musiałem udawać, że jest mi zimno. Dzięki temu, iż chłód był realny, a rzeczy dookoła faktycznie wybuchały, w człowieku rodziły się naturalne reakcje na dziejące się wokół niego wydarzenia.

dunkirk 1000x600

Zobacz również: Daddy’s Home 2 – Ferrell i Wahlberg powracają w zwiastunie kontynuacji zabawnej komedii!

Obsada produkcji Dunkierka wytwórni Warner Bros. Pictures, którą Nolan nakręcił na podstawie własnego, oryginalnego scenariusza, składa się zarówno z początkujących aktorów – Fionna Whiteheada (debiutant), Jacka Lowdena (W potrzasku. Belfast ’71), Aneurina Barnarda (Citadel) i gwiazdy sceny muzycznej, czyli Harry’ego Stylesa (lidera zespołu One Direction), jak również doświadczonych filmowców – niedawnego zwycięzcy Oscara, Marka Rylance’a (Most szpiegów), Kennetha Branagha (Walkiria), Cilliana Murphy’ego (Incepcja), Jamesa D’Arcy’ego (Atlas chmur) i Toma Hardy’ego (Zjawa). Podobno w obrazie widzowie zobaczą wiele nieznanych im dotąd twarzy w dziedzinie kinematografii.

Dunkierka rozpocznie się od otoczenia tysięcy alianckich żołnierzy przez siły wroga. Uwięzieni na plaży, mając za swoim plecami bezkresne morze, bohaterowie muszą się zmierzyć z niemalże bezsensowną dla nich sytuacją, gdy uzbrojony przeciwnik z oczywistym zamiarem bezlitośnie kieruje się w ich stronę.

Polska premiera filmu zaplanowana jest na 21 lipca 2017 roku.

Źródło: ComingSoon.net / Ilustracja wprowadzenia – materiały prasowe

Redaktor

Redaktor prowadzący działu: Z ostatniej chwili. Miłośnik kina akcji lat 80., produkcji młodzieżowych oraz wysokobudżetowych filmów przygodowych, fantasy i science-fiction. Widz szczególnym podziwem darzący oldskulowe animacje, a także pełne magii i wdzięku obrazy Disneya. Poza tym meloman i zwolennik gier komputerowych - fan Tomb Raidera i urody panny Lary Croft - który ukończył Politechnikę Gdańską i z wykształcenia jest specjalistą w dziedzinie szeroko pojętej chemii. Poza tym osoba publikującą na wielu portalach, którymi są: Filmweb.pl, Altao.pl i CdAction.pl.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?