• Zaloguj się
  • Zarejestruj
  • Połącz z Facebook

Producent Hiroyuki Kobayashi ujawnił niedawno w wywiadzie dla portalu Collider, przy okazji promowania nadchodzącego filmu animowanego Resident Evil Vendetta, że chciałby zobaczyć w reboocie serii Resident Evil więcej akcji:

Osobiście lubię sposób, w jaki Paul W. S. Anderson reżyseruje filmy. Tego typu rzeczy chciałbym widzieć, a także więcej akcji.

Sam Kobayashi rozpoczynał jako programista w Capcom, pracujący nad grą Resident Evil na Playstation w 1996 roku. Na swoim koncie ma wyprodukowanie zarówno filmów aktorskich, jak i animowanych. Natomiast Anderson był scenarzystą sześciu obrazów z tego uniwersum, a także wyreżyserował cztery z nich. Nie wiadomo, w jakim stopniu będzie on zaangażowany w przyszłe filmy. Kobayashi sugeruje jednak, że Anderson nie zostanie ponownie zatrudniony jako reżyser:

Bedziemy mieli nowego reżysera i zmianie ulegnie również obsada. Nie mogę się doczekać, aż to zaczniemy.

Słowa te padają w związku z ogłoszeniem w zeszłym miesiącu przez Constantin Film oraz Screen Gems decyzji o resecie serii, której zwieńczeniem był Resident Evil: Ostatni rozdział wyświetlony w styczniu tego roku. Producentem ma być reżyser Obecności i Aquamana James Wan oraz Michael Clear reprezentujący studio Atomic Monster. Fakt odświeżenia serii nie powinien dziwić, zważywszy na to, że szósta odsłona z Millą Jovovich jako Alice pomogła przekroczyć Sony Pictures Entertainment 1 mld dolarów w globalnym box offisie. Na chwilę obecną nieznana jest data premiery reboota Resident Evil. Wiadomo jedynie, że za scenariusz będzie odpowiadał Greg Russo, który dostarczył ostatni szkic restartu Mortal Kombat (za produkcję tego obrazu również odpowiadać będzie James Wan - przyp. autora).

Źródło: Heroic Hollywood / Ilustracja wprowadzenia: Sony Pictures Entertainment

 

Wiesz, co z tym zrobić


Krystian Karolak

Krystian Karolak

Dziennikarz

O mnie:

Fan uniwersum Gwiezdnych wojen, miłośnik science fiction i fantasy oraz człowiek od wielu lat zafascynowany Japonią. W wolnych chwilach pisze, czyta i słucha muzyki z lat 70., 80. i 90.


Więcej informacji o:

Wypowiedz się na ten temat...
Zaloguj się poprzez
albo skomentuj jako gość
Wczytywanie komentarza... The comment will be refreshed after 00:00.

Skomentuj jako pierwszy

MOVIES ROOM POLECA

Najnowsze Wiadomości

Polub nas


© 2016 MOVIESROOM.PL · Wszystkie prawa zastrzeżone · Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu.