• Zaloguj się
  • Zarejestruj
  • Połącz z Facebook

Po seansie The Villainess na tegorocznym Festiwalu w Cannes film otrzymał od widowni czterominutowe oklaski na stojąco. Udostępniony w sieci międzynarodowy zwiastun koreańskiej produkcji potwierdza, że nieprzypadkowo trafił on tam do sekcji Midnight Screenings. Spektakularna zapowiedź wypełniona jest tonami efektownej akcji i popisów kaskaderskich nagrywanych z perspektywy pierwszosobowej. Czyżby szykowało się połączenie Johna Wicka z Hardcore Henry?

Film przedstawi historię bezwzględnej zabójczyni Sook-he, którą od dzieciństwa przygotowywano do zawodu. Staje się uśpionym agentem południowokoreańskiego wywiadu, który obiecał jej wolność po odbyciu 10 lat służby. Jednakże na horyzoncie pojawia się dwóch mężczyzn z jej przeszłości, którzy wywleką na światło dzienne mroczne sekrety z przeszłości.

Zobacz również: Dlaczego warto oglądać kino koreańskie?

The Villainess wyreżyserował Jung Byung-gil, który smykałkę do kina akcji potwierdził swoim wcześniejszym filmem Confession of Murder. W główną bohaterkę wciela się Ok-bin Kim, aktorka znana m.in. z Pragnienia w reż. Chan-wook Parka. W obsadzie znaleźli się również: Ha-kyun Shin (Pan Zemsta), Sung Joon, Seo-hyung Kim, Eun-ji Jo.

Film trafił do koreańskich kina 8 czerwca. Na starcie przegrał jedynie z hollywoodzką Mumią.

Źródło: youtube.com / ilustracja wprowadzenia: materiały prasowe

 

Wiesz, co z tym zrobić


Konrad Stawiński

Konrad Stawiński

Dziennikarz

O mnie:

Kinonarkoman. Fan J. Chastain, M. Wasikowskiej i kina azjatyckiego (w szczególności południowokoreańskiego). W wolnych chwilach ogląda piłkę nożną i prowadzi bloga "Salonik filmowy". Kontakt: [email protected]


Więcej informacji o:

Wypowiedz się na ten temat...
Zaloguj się poprzez
albo skomentuj jako gość
Wczytywanie komentarza... The comment will be refreshed after 00:00.

Skomentuj jako pierwszy

MOVIES ROOM POLECA

Najnowsze Wiadomości

Polub nas


© 2016 MOVIESROOM.PL · Wszystkie prawa zastrzeżone · Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu.