• Zaloguj się
 • Zarejestruj
 • Połącz z Facebook
patticakes zwiastun

Nagła śmierć Carrie Fisher, która nastapiła 27 grudnia zeszłego roku, okazała się dla wielu fanów i najbliższych kobiety prawdziwym ciosem. Sześćdziesięcioletnia aktorka odbywała wówczas lot z Los Angeles do Londynu, by wziąć udział w nagraniu brytyjskiego sitcomu Catastrophe. Zaledwie 15 minut przed lądowaniem doznała ataku serca. Niezwłocznie po zdarzeniu podjęto próbę jej reanimacji i od razu po przylocie przewieziono do najbliższego szpitala, gdzie ostatecznie zmarła.

Zobacz również: Carrie Fisher nie żyje. Aktorka znana z roli księżniczki Lei miała 60 lat

Przedstawiciel Departamentu Ekspertyz Medycznych oraz Koronera Los Angeles stwierdził, że śmierć aktorki nastapiła pod wpływem bezdechu sennego oraz innych czynników, lecz dokładna przyczyna śmierci nie jest znana. Wśród wspomnianych czynników skazano zaburzenia snu oraz nagromadzenia się tkanki tłuszczowej w arteriach (aktorka zmagała się z miażdżycą naczyń krwionośnych). Ponadto wskazano również "wielokrotne przyjęcie narkotyków", które spowodowały "pojawienie się obrażeń", jednak znaczenie tego faktu nie zostało ostatecznie ocenione.

Wyniki sekcji zwłok skomentowała Billie Lourd - córka Carrie Fisher - według której matka "ostatecznie" zmarła z powodu uzależnienia od narkotyków oraz zaburzeń psychicznych. Natomiast w oświadczeniu dla magazynu People stwierdziła, że:

Moja mama przez całe życie walczyła z uzależnieniem od narkotyków i zaburzeniami psychicznymi. Właśnie z tego powodu zmarła. Była niezwykle otwarta w swej pracy, zwłaszcza rozmawiając o stygmatyzacji względem tych chorób.

Carrie Fisher znana jest z roli Księżniczki Leii w Nowej nadziei, Imperium kontratakuje i Powrocie Jedi, a także Przebudzenia Mocy z 2015 roku. Zagrała także w innych produkcjach m.in. Blues Brothers czy Kiedy Harry poznał Sally.

Źródło: The Independent / Ilustracja wprowadzenia: Lucasfilm

 

Wiesz, co z tym zrobić


Krystian Karolak

Krystian Karolak

Dziennikarz

O mnie:

Fan uniwersum Gwiezdnych wojen, miłośnik science fiction i fantasy oraz człowiek od wielu lat zafascynowany Japonią. W wolnych chwilach pisze, czyta i słucha muzyki z lat 70., 80. i 90.


Więcej informacji o:

Wypowiedz się na ten temat...
Zaloguj się poprzez
albo skomentuj jako gość
Ludzie w konwersacji:
Wczytywanie komentarza... The comment will be refreshed after 00:00.
 • Ten komentarz jest nie opublikowany
  malachi martin · 4 months ago
  Opetanie przez ojca wszelkiego klamstwa - a nie zadne borderlajny czy deprechy
 • Ten komentarz jest nie opublikowany
  Daniel Szymon · 4 months ago
  O miażdżycy nie wiedziałem. Ale każdy, kto zainteresował się biografią Carrie Fisher wie, że od heroiny i kokainy uzależniła się już na planie "Imperium kontratakuje" i przez wiele lat walczyła z nałogami. Do tego cierpiała na chorobę afektywną-dwubiegunową.
  W dokumencie HBO "Carrie Fisher i Debbie Reynolds prywatnie" dobrze widać, że filmowa Leia już w 2015 roku była w słabej kondycji.
  Tym bardziej żal, że nie żyje. Po premierze "Przebudzenia mocy" znowu zaczęła być w centrum uwagi mediów, zaczęła jeździć po świecie podczas promowania nowej książki. Myślę, że była w tym czasie szczęśliwa.

MOVIES ROOM POLECA

Najnowsze Wiadomości

Polub nas


© 2016 MOVIESROOM.PL · Wszystkie prawa zastrzeżone · Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu.