• Zaloguj się
  • Zarejestruj
  • Połącz z Facebook

Od premiery Gwiezdnych wojen: Imperium kontratakuje w reżyserii Irvina Kershnera minęło co prawda ponad 37 lat, jednak nawet teraz pojawiają się interesujące ciekawostki rzucające światło na działania aktorów czy osób pracujących nad wizualną stroną filmu. Pewien kolekcjoner rzeczy związanych z uniwersum odległej galaktyki imieniem Gus Lopez udostępnił, za pośrednictwem Instagrama, kolekcję alternatywnych skeczy loga piątej części autorstwa Ralpha McQuarriego.

 

Daily Grail: Ralph McQuarrie original concept sketches of Empire Strikes Back logos

Post udostępniony przez Gus Lopez (@toysrgus)

Ralph McQuarrie był uznanym grafikiem koncepcyjnym odpowiedzialnym za warstwę wizualną i estetykę Starej Trylogii (Nowa nadzieja, Imperium kontratakuje i Powrót Jedi),  a także filmów: Battlestar Galactica, E.T., Kokonu czy Parku Jurajskiego. Dostarczył również ilustracji koncepcyjnych do komiksu Cienie Imperium. Jego prace znalazły się m.in. w The Illustrated Star Wars Universe, The Art of Ralph McQuarrie (której jest współautorem) oraz Remembering Ralph McQuarrie: Dreamer and Visionary. Ponadto gościnnie wystąpił także w Imperium kontratakuje jako generał Pharl McQuarrie. Zmarł 3 marca 2012 roku w wieku 82 lat pozostawiając po sobie nie lada spuściznę, którą wykorzystują jego następcy oraz osoby pracujące nad kolejnymi częściam Gwiezdnych wojen. 

Źródło: Heroic Hollywood / Ilustracja wprowadzenia: Lucasfilm

 

Wiesz, co z tym zrobić


Krystian Karolak

Krystian Karolak

Dziennikarz

O mnie:

Fan uniwersum Gwiezdnych wojen, miłośnik science fiction i fantasy oraz człowiek od wielu lat zafascynowany Japonią. W wolnych chwilach pisze, czyta i słucha muzyki z lat 70., 80. i 90.


Więcej informacji o:

Wypowiedz się na ten temat...
Zaloguj się poprzez
albo skomentuj jako gość
Wczytywanie komentarza... The comment will be refreshed after 00:00.

Skomentuj jako pierwszy

MOVIES ROOM POLECA

Najnowsze Wiadomości

Polub nas


© 2016 MOVIESROOM.PL · Wszystkie prawa zastrzeżone · Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu.