• Zaloguj się
  • Zarejestruj
  • Połącz z Facebook

Wypowiadając się na łamach The Hollywood Reporter Jack Black ujawnił, co łączy nadchodzący sequel Jumanji z częścią pierwszą sprzed 22 lat. Ponadto wspomniał o tym, że postać Robina Williamsa była uwięziona w grze przez blisko 26 lat. Podobny los ma spotkać nowych bohaterów, o czym przekonamy się wraz z pojawieniem się filmu w kinach:

Przemierzamy dżunglę i staramy się wygrać w grze. To walka o życie lub śmierć. Będąc tam, odnajdujemy jednak wskazówki pozostawione wcześniej przez Alana Parrisha (postać grana w Jumanji z 1995 roku przez Robina Williamsa - przyp. autora). Wybudował on domek w dżungli i znalazł się w podobnej sytuacji, co Szwajcarska rodzina Robinsonów. To tak, jakby pomagał nam, jednak nie będąc tam fizycznie. [...] W pierwszej części nie zwiedziliśmy świata ukazanego, dzięki grze planszowej. Nadchodzący film umożliwi nam zobaczenie dżungli w Jumanji. To najfajniejsza część produkcji - przeniesiemy widownię do tego tajemniczego i wspaniałego świata, ukazując jego piękno i czyhające niebezpieczeństwa.

 Obsada Jumanji: Welcome to the JungleFot. Sony Pictures Entertainment

Zobacz również: Znamy tytuł i szczegóły dotyczące fabuły reboota Jumanji!

Obsada filmu: Dwayne Johnson, Jack Black, Karen Gillan, Kevin Hart, Nick Jonas, Ser'Darius Blain, Madison Iseman, Alex Wolff i Morgan Turner. Warto tutaj dodać, że może się okazać, iż Johnson, Hart, Black i Gillan to swego rodzaju awatary grających w tytułową grę dzieci.

Opis fabuły: Czworo nastolatków zostaje wciągniętych do świata Jumanji i zmuszonych do stawienia czołu nosorożcom, czarnym mambom i niekończącym się pułapkom oraz łamigłówkom w samej dżungli. Chcąc przeżyć muszą wcielić się w postacie z gry: łagodny Spencer stanie się głupim sportowcem (Dwayne Johnson), futbolista Fridge zmienia się w małego Einsteina (Kevin Hart), dziewczyna specjalizująca się w nowoczesnych technologiach okaże się oczytanym profesorem (Jack Black), a cherlawa Martha wcieli się w amazońską wojowniczkę (Karen Gillian). By pokonać grę i powrócić do swoich poprzednich wcieleń, bohaterowie będą musieli całkowicie odmienić swój sposób postrzegania.

Reżyserem filmu jest Jake Kasdan (Zła kobietaSekstaśma). Scenariusz z kolei sporządził Scott Rosenberg (Con Air - lot skazańców60 sekund) wraz z pomocą Jeffa Pinknera, który służył jako konsultant. Matt Tolmach, William Teitler i Ted Field zajmują się produkcją omawianego dzieła. Producentami wykonawczymi są natomiast Mike Weber i Van Allsburg.

Jumanji: Welcome to the Jungle oparte jest na powieści dla dzieci spod pióra Chrisa Van Allsburga, która została wydana w 1985 roku. Książka skupiała się na magicznej grze planszowej. Dzięki niej ożyły rośliny i zwierzęta, które zalały spokojne, amerykańskie przedmieście. W 1995 powstała kinowa adaptacja wyreżyserowana przez Joe'ego Johnstona. Jej gwiazdami byli Robin Williams, Bonnie Hunt, Kirsten Dunst, Bradley Pierce, Jonathan Hyde, Bebe Neuwirth, David Alan Grier i Patricia Clarkson. Według wypowiedzi Johnsona, nowy film nie będzie rebootem w pełnym słowa tego znaczeniu, lecz też po części kontynuacją wspomnianego obrazu.

Jumanji: Welcome to the Jungle pojawi się w kinach 22 grudnia 2017 roku.

Źródło: ComingSoon.net / Ilustracja wprowadzenia: TriStar Pictures

 

Wiesz, co z tym zrobić


Krystian Karolak

Krystian Karolak

Dziennikarz

O mnie:

Fan uniwersum Gwiezdnych wojen, miłośnik science fiction i fantasy oraz człowiek od wielu lat zafascynowany Japonią. W wolnych chwilach pisze, czyta i słucha muzyki z lat 70., 80. i 90.


Więcej informacji o:

Wypowiedz się na ten temat...
Zaloguj się poprzez
albo skomentuj jako gość
Ludzie w konwersacji:
Wczytywanie komentarza... The comment will be refreshed after 00:00.
  • Ten komentarz jest nie opublikowany
    Krzysztof Wdowik · 5 miesięcy temu
    Cholibka, wiedziałem, że Jumanji 2 powstaje, ale nie byłem świadom, że bierze w tym udział taka obsada... Zapowiada się kolejna niepotrzebna kontynuacja, jechania na nostalgii ciąg dalszy.

MOVIES ROOM POLECA

Najnowsze Wiadomości

Polub nas


© 2016 MOVIESROOM.PL · Wszystkie prawa zastrzeżone · Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu.