Advertisement

Patty Jenkins powróci jako reżyserka sequela Wonder Woman!

Tego można było się spodziewać. Patty Jenkins, reżyserka odpowiedzialna za najnowsze widowisko DC Films, czyli Wonder Woman, powróci na swoje stanowisko i wyreżyseruje kontynuację przygód Diany Prince. Informację taką przekazał za pośrednictwem portalu Variety jeden z włodarzy Warner Bros. Pictures, Toby Emmerich, który zdradził, iż Jenkins pracuje już nad sequelem bardzo dobrze przyjętego filmu. 

Podczas, gdy produkcja Wonder Woman opowiadała o podróży głównej bohaterki do świata zamieszkałego przez mężczyzn, a sama akcja filmu rozgrywała się podczas I Wojny Światowej, to w przypadku sequela jest wiele ścieżek, jakimi mogą pójść twórcy. Tak przynajmniej twierdzi Emmerich.

Film umiejscowiony będzie pomiędzy 1917, a 2017 rokiem.

Jak donosi Variety, Jenkins zajęta jest obecnie pisaniem wstępnego projektu filmu wraz z Geoffem Johnsem, szefem DC Films, z którym pracowała przy części pierwszej. Tak sprawę opisuje Johns

Patty i ja piszemy właśnie wstępny projekt. Naszym celem jest stworzenie następnego, świetnego filmu o Wonder Woman. Mamy już interesujący pomysł w jakim kierunku popchnąć drugą część.

Wygląda więc na to, że Patty Jenkins obecnie pisze wstępny scenariusz filmu, jednak oficjalnie (pomimo słów Emmericha) nie objęła jeszcze stanowiska reżysera i nie podpisała umowy. Twórczyni sukcesu Wonder Woman już wcześniej pozytywnie wypowiadała się na temat ponownej reżyserii filmu o Cudownej Kobiecie, tak więc oficjalne ogłoszenie jej angażu na stanowisko reżysera, powinno być kwestią czasu.

wonder woman ver8 xlg

Tymczasem Wonder Woman wciąż ma ocenę rzędu 92% na Rotten Tomatoes, z 278 pozytywnymi opiniami na 302 wystawione. Produkcja jest najlepiej ocenianym filmem, wchodzącym w skład DC Extended Universe, a przy budżecie rzędu 150 milionów dolarów, zarobiła kwotę ponad 573 milionów dolarów na całym świecie.

Źródło: Variety, Heroichollywood / Ilustracja wprowadzenia: Materiały prasowe

Redaktor

Miłośnik kina, gier wideo i komiksów. Online 24/7. Redaktor prowadzący działów: Recenzje premier, Powrót do przeszłości.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?