Advertisement

Filmowy Han Solo traci reżyserów!

Wygląda na to, że Lucasfilm ma spory kłopot. Phil Lord oraz Christopher Miller, odpowiedzialni m.in za LEGO Przygodę i 21 Jump Street, od czterech miesięcy przebywali na planie filmu o Hanie Solo, reżyserując całą produkcję, która do kin trafić miała w przyszłym roku. Niestety, obaj zmuszeni byli dzisiaj zrezygnować ze stanowisk i opuścić projekt! Tak duet skomentował swoją niespodziewaną decyzję:

Niestety, nasza wizja artystyczna bardzo różniła się od tego co proponowali nasi partnerzy przy produkcji. W końcu i nam musiało się przydarzyć coś takiego. Oczywiście, jesteśmy bardzo dumni z ogromnej pracy, jaką w projekt włożyła obsada i wszyscy pracujący przy filmie. 

lego

Kathleen Kennedy, trzymająca w żelaznym uścisku całą wytwórnię, miała już gotowy komentarz do całej sytuacji:

Phil Lord i Christopher Miller są bardzo utalentowanymi filmowcami. Udało im się zebrać niesamowitą ekipę i obsadę. Niestety, po dłuższym czasie stało się jasne, że nasze wizje tego filmu bardzo od siebie odbiegają, więc zmuszeni byliśmy się rozstać. Wkrótce ogłosimy nazwisko ich następcy.

Zobacz również: Na planie filmu o Hanie Solo wypatrzono imperialnego zwiadowcę!

Nie trzeba nawet nadmieniać, że taki obrót spraw może okazać się dla filmu tragiczny. Lord i Miller znani są z utrzymywania tworzonych filmów we własnej, niepowtarzalnej konwencji. Sceny, które zdołali już nakręcić zostaną zapewne pocięte i zmontowane w zupełnie inny sposób. Zmienić może się również wydźwięk samej historii, która początkowo miała być komedią przygodową. Konieczne będą również spore dokrętki (Legion samobójców nauczył nas, jak mogą się one odbić na końcowym efekcie). Możemy również spodziewać się znaczącego opóźnienia premiery, która początkowo miała odbyć się 25 maja 2018 roku. Prawdopodobnie zostanie teraz przesunięta na grudzień, zgodnie z nową tradycją Gwiezdnych Wojen Disneya. Tytuł filmu, wedle ostatnich plotek  miał brzmieć Star Wars: Solo. Oficjalnie powinniśmy poznać go już wkrótce, być może na zbliżającym się San Diego Comic Con. 

AKTUALIZACJA:

Wiemy już, jakie były przyczyny ZWOLNIENIA reżyserów. Między nimi a Lawrance i Jonem Kasdanami, odpowiedzialnymi za scenariusz do filmu, doszło do licznych nieporozumień dotyczących produkcji. Wedle Kathleen Kennedy, nie przedstawiali oni postaci Hana Solo bazując na jego sarkazmie, ale raczej na gagach i jego potencjale komediowym. Problemy zaczęły się już w lutym, kiedy rozpoczęły się zdjęcia, ale Kennedy liczyła, że Lord i Miller zdołają dojść z jej wytwórnią do porozumienia. Ponoć nie mogli również liczyć na wystarczające wsparcie Lucasfilmu podczas kręcenia scen w Londynie. O drastycznej decyzji Kennedy dowiedzieli się dopiero przedwczoraj wieczorem…

Źródło: The Hollywood Reporter / ilustracja wprowadzenia: materiały prasowe

Dziennikarz

Fan wszelkiej maści blockbusterów (dobrych oczywiście), fanatyk Star Wars, miłośnik popkultury w ogólnym tego słowa znaczeniu i ekspert w robieniu wszystkiego na ostatnią chwilę. Nauki ścisłe i astronomia. Nienawidzi twórczości Mickiewicza.

kamil.k.serafin@gmail.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?