• Zaloguj się
  • Zarejestruj
  • Połącz z Facebook

W filmowym świecie często dochodzi do sytuacji, w których jedni chcą co nieco zarobić na sukcesie innych, czemu służą niekiedy nawet pozwy złożone do sądu. Ostatnimi takimi przypadkami były pozwy przeciwko twórcom Zwierzogrodu oraz Kung Fu Pandy. Tym razem oskarżeni zostali kreatorzy świetnej animacji W głowie się nie mieści. Powódką jest Denise Daniels, według której pomysł na postaci z dzieła Pixara został zaczerpnięty z jej programu dla dzieci o tytule The Moodsters, który stworzyła, aby pomóc najmłodszym radzić sobie z emocjami. Pomysł na ów program zrodził się po latach pracy spędzonych z dziećmi, będącymi świadkami zamachu na World Trade Center oraz zniszczeń spowodowanych przez huragan Katrinę. Zaczęło się od zeszytu ćwiczeń, w którym podopieczni pediatrów mieli przypisywać kolory określonym emocjom. Z pomocą utalentowanego zespołu, udało się stworzyc odcinek pilotażowy.

The Moodsters żyją w głębi każdego dziecka. Każdy bohater jest animowaną, antropomorficzną postacią reprezentującą pojedynczy rodzaj emocji korespondujący z określonym kolorem: szczęście (żółty), złość (czerwony), smutek, (niebieski), strach (zielony), miłość (różowy). - czytamy w akcie oskarżenia.

Fot. mat. prasowe

Zobacz również: Nadchodzą serialowi Watchmeni od HBO!

Daniels utrzymuje, ze jej team przedstawiał swój pomysł wielkiej wytwórni w latach 2005-2009. Składa pozew za złamanie kontraktu, twierdząc że polegała na zwyczajach i praktykach stosowanych w branży rozrywkowej, oczekując że zostanie wynagrodzona przez Disney-Pixar za wykorzystanie jej pomysłu Rzecznik Disneya w oświadczeniu wysłanym do The Hollywood Reporter napisał, że W głowie się nie mieści jest oryginalnym dziełem studia Pixar, które będzie zaciekle bronić swojego stanowiska przed sądem.

Źródło: hollywoodreporter.com / Ilustracj wprowadzenia: mat. prasowe

 

Wiesz, co z tym zrobić


Dominik Dudek

Dominik Dudek

Redaktor

O mnie:

Zagorzały fan Tarantino, Scorsese i Inárritu. Poza tym uwielbia dobrego rocka lat 70-tych i 80-tych. Sam również próbuje swoich sił jako wokalista.


Więcej informacji o:

Wypowiedz się na ten temat...
Zaloguj się poprzez
albo skomentuj jako gość
Wczytywanie komentarza... The comment will be refreshed after 00:00.

Skomentuj jako pierwszy

MOVIES ROOM POLECA

Najnowsze Wiadomości

Polub nas


© 2016 MOVIESROOM.PL · Wszystkie prawa zastrzeżone · Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu.