• Zaloguj się
  • Zarejestruj
  • Połącz z Facebook
patticakes zwiastun

Gdy ogłoszono, że Lucasfilm postanowił zakończyć współpracę z reżyserami Philem Lordem oraz Christopherem Millerem, pracujacymi nad filmem o Hanie Solo, kwestią najbardziej palącą dla wytwórni pozostaje znalezienie godnego następcy (lub następców) i wznowienie prac nad obrazem. Najpoważniejszymi kandydatami branymi pod uwagę są: Ron Howard (znajduje się na czele listy Lucasfilm - przyp. autora), Joe Johnston oraz Lawrence Kasdan. Gdyby Howard lub którykolwiek z pozostałej dwójki zdecydowali się na podjęcie współpracy, film pojawiłby się według planu w maju 2018 roku.

Zobacz również: Filmowy Han Solo traci reżyserów!

Przyczyną zwolnienia obu reżyserów miał być konflikt z Lawrence'm i Jonem Kasdanami, którzy są odpowiedzialni za scenariusz filmu. Lord i Miller mieli, według Kathleen Kennedy, przedstawiać Hana Solo w oparciu o gagi oraz potencjał komediowy postaci, a nie sarkazm, z którego słynie najbardziej znany przemytnik z uniwersum Gwiezdnych wojen. Problemy pojawiły się w lutym, kiedy rozpoczęto zdjęcia do produkcji, a sami reżyserzy podobno nie mogli liczyć na wystarczające wsparcie ze strony Lucasfilm podczas kręcenia scen w Londynie. 

Po burzy i zarzutach wobec Lucasfilm o to, że nie zapewnia wolności w realizacji własnej wizji kreatywnej, głos postanowił zabrać Rian Johnson - reżyser Ostatniego Jedi. W odpowiedzi na pytanie jednego z fanów Gwiezdnych wojen potwierdził, że dzisiejsza informacja o odejściu Lorda i Millera "zaskoczyła go". Ponadto nie mógł uwierzyć w zwolnienie obu mężczyzn z powodu konfliktu z Kathleen Kennedy w kwestii zbyt dużej kontroli nad ich wizją. Nie tak dawno bowiem Johnson chwalił Lucastilm za możliwość wniesienia swojego stylu do produkcji z uniwersum Gwiezdnych wojen.

Źródło: Heroic Hollywood / Ilustracja wprowadzenia: Lucasfilm

 

Wiesz, co z tym zrobić


Krystian Karolak

Krystian Karolak

Dziennikarz

O mnie:

Fan uniwersum Gwiezdnych wojen, miłośnik science fiction i fantasy oraz człowiek od wielu lat zafascynowany Japonią. W wolnych chwilach pisze, czyta i słucha muzyki z lat 70., 80. i 90.


Więcej informacji o:

Wypowiedz się na ten temat...
Zaloguj się poprzez
albo skomentuj jako gość
Wczytywanie komentarza... The comment will be refreshed after 00:00.

Skomentuj jako pierwszy

MOVIES ROOM POLECA

Najnowsze Wiadomości

Polub nas


© 2016 MOVIESROOM.PL · Wszystkie prawa zastrzeżone · Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu.