• Zaloguj się
  • Zarejestruj
  • Połącz z Facebook

Portal The Hollywood Reporter poinformował, że nowym reżyserem filmu o Hanie Solo będzie Ron Howard. Zastąpi on Phila Lorda i Christophera Millera, których nie tak dawno wytwórnia była zmuszona zwolnić. Wybór Howarda nie jest zaskoczeniem, bowiem od dłuższego czasu znajdował się na czele listy Lucasfilmu i był najpewniejszym kandydatem do objęcia fotela reżysera projektu z uniwersum Gwiezdnych wojen. Poza tym Lawrence Kasdan (scenarzysta m.in. Imperium kontratakuje, Powrotu Jedi, Przebudzenia Mocy oraz niezatytułowanego filmu o Hanie Solo), który również był brany pod uwagę jako reżyser projektu, nie spełniał  niestety wymogów sprecyzowanych w regulacjach Gildii Reżyserów. W tym wypadku wytwórnia musiała poszukać osoby z zewnątrz, a więc wytypowano Rona Howarda. Oficjalna strona poświęcona Gwiezdnych wojnom opublikowała dziś oświadczenie, w którym podkreślono, że Ron Howard ma udać się teraz na spotkanie z aktorami m.in. Aldenem Ehrenreichem, Donaldem Glovrem i Woody'm Harrelsonem, by uspokoić nieco atmosferę, ocenić dotychczasową prace na planie i oszacować co jest konieczne do ukończenia projektu. Według Kathleen Kennedy produkcja zostanie wznowiona dopiero 10 lipca. Jak się okazuje przed odejściem Lorda i Millera, pozostało trzy i pół tygodnia zdjęć głównych oraz pięć tygodni standardowych dokrętek. Prezes Lucasfilm opublikowała także stosowne oświadczenie na ten temat:

W Lucasfilm, wierzymy, że najważniejszym celem każdego filmu jest zachwycać, uwzględniając przy tym ducha sagi, którą cztery dekady wcześniej zainicjował George Lucas. Mając to na uwadze, jesteśmy zadowoleni mogąc ogłosić, że Ron Howard zostanie reżyserem niezatytułowanego jeszcze filmu o Hanie Solo. Jesteśmy w posiadaniu znakomitego scenariusza, świetnej obsady i ekipy oraz pozostajemy zaangażowani w stworzenie bardzo dobrego obrazu. Produkcja zostanie wznowiona 10 lipca.

Zobacz również: Co dalej z filmem o najsłynniejszym przemytniku w Gwiezdnych wojnach?

Przyczyną zwolnienia Phila Lorda i Christophera Millera miał być konflikt z Lawrence'm i Jonem Kasdanami, którzy są odpowiedzialni za scenariusz filmu. Lord i Miller mieli, według Kathleen Kennedy, przedstawiać Hana Solo w oparciu o gagi oraz potencjał komediowy postaci, a nie sarkazm, z którego słynie najbardziej znany przemytnik z uniwersum Gwiezdnych wojen. Problemy pojawiły się w lutym, kiedy rozpoczęto zdjęcia do produkcji, a sami reżyserzy podobno nie mogli liczyć na wystarczające wsparcie ze strony Lucasfilm podczas kręcenia scen w Londynie.

Źródło: Screen Rant / Ilustracja wprowadzenia: Screen Rant

 

Wiesz, co z tym zrobić


Krystian Karolak

Krystian Karolak

Dziennikarz

O mnie:

Fan uniwersum Gwiezdnych wojen, miłośnik science fiction i fantasy oraz człowiek od wielu lat zafascynowany Japonią. W wolnych chwilach pisze, czyta i słucha muzyki z lat 70., 80. i 90.


Więcej informacji o:

Wypowiedz się na ten temat...
Zaloguj się poprzez
albo skomentuj jako gość
Ludzie w konwersacji:
Wczytywanie komentarza... The comment will be refreshed after 00:00.
  • Ten komentarz jest nie opublikowany
    Adriano · 5 miesięcy temu
    trzymam kciuki, ostatni film Howarda jaki oglądałem to "Wyścig" i wyśmienicie go wspominam, dlatego też będę szczerze kibicował tej produkcji.

MOVIES ROOM POLECA

Najnowsze Wiadomości

Polub nas


© 2016 MOVIESROOM.PL · Wszystkie prawa zastrzeżone · Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu.