Ridley Scott chce kolejnych części Łowcy Androidów!

Sequel Łowcy Androidów zbliża się coraz większymi krokami na ekrany kin, a tymczasem Ridley Scott postanowił udzielić krótkiej wypowiedzi portali IGN z okazji 35. rocznicy powstania pierwszej części, której był reżyserem. Zapytano go m.in. o to, czy chciałby rozszerzenia tego uniwersum o kolejne części podobnie, jak uczyniono to w przypadku Obcego:

Tak. Myśle, że George Lucas dowiódł tego. To, w jaki sposób dał sobie radę z Gwiezdnymi wojnami jest fantastyczne. Właśnie to starałem się uczynić poprzez ewolucję Obcego. W tamtych czasach nie myślałem o robieniu sequeli, ale w pewym momencie uświadomiłem sobie: „Cóż, to głupie”. Powinienem więc pójść w tym kierunku i tak też zamierzasz zrobić.

https://www.youtube.com/watch?v=BFPb308r6u4

Zobacz również: Łowca Androidów 2049 – materiał zza kulis powstawania filmu. Nowe sceny!

Akcja sequela Łowcy Androidów rozgrywa się kilka dekad po wydarzeniach z pierwowzoru wydanego w 1982. W filmie ponownie zobaczymy Harrisona Forda, który po raz drugi wcieli się w kultowego już bohatera – Ricka Deckarda. Fabuła sequela stworzona przez Hamptona Fanchera i Michaela Greena będzie kontynuować historię zapoczątkowaną przez pierwszego ze wspomnianych scenarzystów oraz Davida Webba Peoplesa, a także opartą na powieści spod pióra Philipa K. Dicka – Czy androidy śnią o elektrycznych owcach.

Obsada: Harrison Ford, Ryan Gosling, Jared Leto, Robin Wright, Ana de Armas, Hiam Abbass, David Dastmalchian, Sylvia Hoeks, Carla Juri, Dave Bautista i Barkhad Abdi. Reżyserem kontynuacji jest utalentowany Denis Villeneuve (SicarioLabirynt).

Premiera kontynuacji leciwego przeboju zaplanowana jest na 6 października 2017 roku.

Źródło: Heroic Hollywood / Ilustracja wprowadzenia: Stephen Vaughan/Warner Bros. Pictures

Dziennikarz

Fan uniwersum Gwiezdnych wojen, miłośnik science fiction i fantasy oraz człowiek od wielu lat zafascynowany Japonią. W wolnych chwilach pisze, czyta i słucha muzyki z lat 70., 80. i 90.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?