• Zaloguj się
  • Zarejestruj
  • Połącz z Facebook

Portal Star Wars News Net opublikował dosyć obszerny materiał dotyczący pracy na planie filmu o Hanie Solo, który wyjaśnia także przyczyny stojące za odejściem Phila Lorda i Christophera Millera. Oczywiście informacje te pochodzą z różnych źródeł i w większości nie zostały potwierdzone, jednak rola Aldena Ehrenreicha wydaje się być tutaj szczególnie akcentowana. Oto co portal doniósł w tej sprawie:

Niepokoiło go (Aldena Ehrenreicha - przyp. autora) komediowe zacięcie Lorda i Millera, które mogło zacząć negatywnie wpływać na sposób przedstawienia Hana Solo - młodszego i bardziej brawurowego od bohatera, którego poznaliśmy w Kantynie Mos Eisley na Tatooine. Jedno ze źródeł opisało nawet podobieństwo do Ace'a Ventury (granego w przeszłości przez Jima Carrey'a - przyp. autora), jeśli chodzi o sposób ukazania przez reżyserów młodego przemytnika. Ehrenreich wyraził swoje obawy jednemu z producentów, który przekazał wszystko Kathleen Kennedy. Ona z kolei postanowiła przyjrzeć się dotychczasowym pracom Millera i Lorda.

Portal SWNN przynał jednak, że nie jest w stanie potwierdzić w 100 proc. każdego szczegółu z tego raportu, tym bardziej, że złożono go z doniesień pochodzących z różnych źródeł. Sama strona jednak okazała się bardzo wiarygodnym źródłem w przeszłości, w związku z czym, w tych informacjach może tkwić bardzo dużo prawdy. Dalej wyjaśniono, co wydarzyło się w momencie obejrzenia wykonanych już ujęć połączonych w całość:

Ludzie pracujący przy tym projekcie oceniali całość pozytywnie ze względu na to, że widzieli jedynie kilka oddzielnych scen. Jednak, gdy złożono dotychczas wykonany materiał w całość, bardzo dużo osób wyraziło zaniepokojenie efektem końcowym, łącznie z Kennedy i Kasdanem. Weekly Planet Podcast podkreślił nawet, że pojawiły się obawy dotyczące sekwencji akcji oraz występów aktorów. Lucasfilm za wszelką cenę starał się jednak, aby wizja reżyserka współgrała z tym, co zaprezentował w swym scenariuszu Kasdan.

Zobacz również: Ron Howard wypowiadział się na temat wyreżyserowania filmu o przygodach Hana Solo

Według Kathleen Kennedy, prezes Lucasfilm, produkcja zostanie wznowiona dopiero 10 lipca. Jak się okazuje przed odejściem Lorda i Millera, pozostało trzy i pół tygodnia zdjęć głównych oraz pięć tygodni standardowych dokrętek. Przyczyną zwolnienia poprzednich reżyserów miał być konflikt z Lawrence'm i Jonem Kasdanami, którzy są odpowiedzialni za scenariusz filmu. Lord i Miller mieli, według Kathleen Kennedy, przedstawiać Hana Solo w oparciu o gagi oraz potencjał komediowy postaci, a nie sarkazm, z którego słynie najbardziej znany przemytnik z uniwersum Gwiezdnych wojen. Problemy pojawiły się w lutym, kiedy rozpoczęto zdjęcia do produkcji, a sami reżyserzy podobno nie mogli liczyć na wystarczające wsparcie ze strony Lucasfilm podczas kręcenia scen w Londynie.

Źródło: Movieweb / Ilustracja wprowadzenia: Lucasfilm

 

Wiesz, co z tym zrobić


Krystian Karolak

Krystian Karolak

Dziennikarz

O mnie:

Fan uniwersum Gwiezdnych wojen, miłośnik science fiction i fantasy oraz człowiek od wielu lat zafascynowany Japonią. W wolnych chwilach pisze, czyta i słucha muzyki z lat 70., 80. i 90.


Więcej informacji o:

Wypowiedz się na ten temat...
Zaloguj się poprzez
albo skomentuj jako gość
Wczytywanie komentarza... The comment will be refreshed after 00:00.

Skomentuj jako pierwszy

MOVIES ROOM POLECA

Najnowsze Wiadomości

Polub nas


© 2016 MOVIESROOM.PL · Wszystkie prawa zastrzeżone · Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu.