• Zaloguj się
 • Zarejestruj
 • Połącz z Facebook
patticakes zwiastun

Po premierze filmu Transformers: Ostatni Rycerz wiemy już co przedstawia scena po napisach końcowych. Uwaga! Dalsza treść tej publikacji zawiera spoilery z filmuPoniżej prezentujemy opis wspomnianej sceny i jej krótką interpretację.

W wyniku finałowego pojedynku pomiędzy Autobotami z Otimusem na czele a Deceptikonami podporządkowanym Quintessie (jednej z twórczyń rasy Transformersów, która wcześniej zmanipulowała Optimusa) siły Megatrona zostają rozbite a sama Quintessa wypada ze statku w przestrzeń kosmiczną. Ludzie świętują z robo-kolegami kolejne uratowanie ziemi i pojawiają się napisy końcowe.

Fot: Paramount Pictures

Po kilku sekundach pojawia się dodatkowa scena, w której widzimy kroczącą sromotnie przez pustynię kobietę. Nieznana dotąd bohaterka zmierza w kierunku jednego z rogów, które wydostały się z podziemi planety jako zwiastun zbliżającego się Cybertronu. Kobieta podchodzi do jednego z mężczyzn zabezpieczających okoliczny teren, który pyta ją co tutaj robi. Kolejne ujęcie przedstawia twarz kobiety, na której wraz z szyderczym uśmiechem pojawia się cybernetyczny impuls sugerujący jasno, że mamy do czynienia z istotą ze świata Transformerów. Kobieta mówi mężczyźnie, że wie jak zniszczyć Unicron czyli ziemię.

W kobietę ze sceny po napisach wcieliła się Gemma Chan, króla odegrała w filmie również rolę Quintessy. Jasne jest więc to, że Quintessa żyje i planuje zemstę. Przybranie ludzkiej formy przez Transformera nie jest też niczym nowym, wystarczy wrócić pamięcią do drugiej części serii gdzie na początku filmu Sam uwodzony był przez studentkę będącą w rzeczywistości Deceptikonem. Quintessa planuje prawdopodobnie użyć rogów do unicestwienia naszej planety bądź przyzwania kolejnego zagrożenia. To prawdopodobnie ona będzie głównym przeciwnikiem Autobotów w kolejnej części. Co ciekawe w filmie na facjacie Megatrona widać czerwony ślad, który przypomina znamię, którym Quintessa naznaczyła twarz Optimusa w celu manipulacji bohaterem. Być może odwieczny rywal Prime'a również został sprytnie przekabacony w przez twórczynie czego nie pokazano w filmie i w kolejnej odsłonie sagi połączy siły z obrońcami ziemi by powstrzymać większe zło? To jednak tylko luźne przypuszczenia.

Znalezione obrazy dla zapytania transformers the last knightFot: Paramount Pictures

Opis filmu: Transformers: Ostatni Rycerz, czyli piąta odsłona wielkoekranowej serii traktującej o bojowych robotach, roztrzaskuje podstawowe mity znane z omawianej antologii, jak również na nowo definiuje pojęcie bohatera. Ludzie i tytułowe maszyny znajdują się w stanie wojny, Optimus Prime przepadł. Klucz do uratowania naszej przyszłości leży pochowany w sekretach przeszłości, w ukrytej historii Transformers na Ziemi. Obowiązek ratowania znanego nam świata spada na barki nieprawdopodobnego sojuszu pomiędzy: Cade'em Yeagerem (Mark Wahlberg), Bumblebee, angielskim lordem (Anthony Hopkins) i oksfordzkim profesorem (Laura Haddock).

Obsada filmu składa się z następujących aktorów: Mark Wahlberg - Cade Yeager, Josh Duhamel - pułkownik William Lennox, Tyrese Gibson - Robert Epps, Stanley Tucci - Joshua Joyce, Liam Carrigan - Król Artur, Isabela Moner - Izabella (główna postać żeńska), Jerrod Carmichael - Desi, Laura Haddock - Vivian Wembley, Santiago Cabrera - Santos oraz wielki Anthony Hopkins - Sir Edmund Burton. 

Reżyserem dzieła jest ponownie Michael Bay. Scenariuszem zajęli się z kolei autorzy tekstu do Iron Mana, czyli Art Marcum i Matt Holloway, a także Ken Nolan (Helikopter w ogniu). Funkcję producentów kolejnej kontynuacji serii pełnią: Lorenzo di Bonaventura, Don Murphy i Tom DeSanto.

Transformers: Ostatni Rycerz pojawił się na srebrnych ekranach 23 czerwca 2017 roku.

Źródło: własne / Ilustracja wprowadzenia: Paramount Pictures

 

Wiesz, co z tym zrobić


Tomasz Rewers

Tomasz Rewers

Redaktor naczelny

O mnie:

Założyciel i właściciel Movies Room. Z wykształcenia prawnik. Redaktor naczelny, grafik i account manager. Gustuje w kinie rozrywkowym jak i w filmach, po których psychikę trzeba zbierać z podłogi. Fan Batmana, Dartha Vadera, Kratosa, Geralta z Rivii i innych "bad-assów" popkultury. Odpowiedzialny za koordynacje zespołu, public relations, marketing oraz publicystykę wszystkich działów.


Więcej informacji o:

Wypowiedz się na ten temat...
Zaloguj się poprzez
albo skomentuj jako gość
Ludzie w konwersacji:
Wczytywanie komentarza... The comment will be refreshed after 00:00.
 • Ten komentarz jest nie opublikowany
  Kraju · 3 months ago
  1. Przydałoby się zmienić tytuł newsa, bo jednak to nie scena po napisach, a w trakcie napisów.
  2. Megatron ten czerwony ślad miał od początku filmu.
  • Ten komentarz jest nie opublikowany
   Tomasz Rewers · 3 months ago
   Dzięki za uwagi. Co do 1. punktu jest to scena po pierwszej części napisów więc nie widzę sensu w zmienianiu tytułu, który w żaden sposób nie wprowadza nikogo w błąd. Jeśli chodzi o drugą uwagę to masz kolego rację. Wprowadziłem poprawkę i dzięki za pomoc.
   • Ten komentarz jest nie opublikowany
    Kraju · 3 months ago
    Właściwie to scena rozpoczyna się w trakcie napisów, zaraz po zakończeniu właściwego filmu. Ktoś niezorientowany może pomyśleć po samym nagłówku, że za wcześnie wyszedł z kina.

MOVIES ROOM POLECA

Najnowsze Wiadomości

Polub nas


© 2016 MOVIESROOM.PL · Wszystkie prawa zastrzeżone · Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu.