• Zaloguj się
  • Zarejestruj
  • Połącz z Facebook
zajawka reklama

Batman v. Superman: Świt sprawiedliwości zakończył się pogrzebem Człowieka ze stali, a tymczasem najprawdopodobniej w Lidze Sprawiedliwości ujrzymy powrót uwielbianego superbohatera. Nie wiadomo jednak, w którym momencie w filmie się pojawi. Powrót Supermana podkreślał za pośrednictwem mediów społecznościowych jego odtwórca, Henry Cavill. W dotychczas opublikowanym zwiastunie poznaliśmy Batmana (Bena Afflecka) i Wonder Woman (Gal Gadot) starających się zrekrutować Aquaman (Jason Momoa), a także Cyborga (Ray Fisher), który razem z Flashem (Ezra Miller) stara się przygotować na pojawienie się poważnego zagrożenia.

Tymczasem użytkownik Reddita o nicku r/DCEUleaks twierdzi, że zna szczegóły dotyczące zwiastuna Ligi Sprawiedliwości, który w przyszłym miesiącu ma być pokazany na San Diego Comic-conie. Opis zawarty poniżej jest dosyć szczegółowy i zawiera charakterystykę niektórych scen, lecz Umberto Gonzalez z The Wrap wskazuje, że całość jest niestety niezbyt precyzyjna:

Materiał rozpoczyna się ujęciem Batmana rekrutującego Flasha, a tuż po tej scenie pojawia się nowe logo DC. Następnie Bruce rozmawia z Dianą w jakimś muzum. Widzimy też przygnębiongo Cyborga przemierzającego korytarz szkoły średniej (najprawdopodobniej używa projektora holograficznego, by móc wtopić się w otoczenie), któremu towarzyszy głos Victora mówiący: "Nigdy się o to nie prosiłem. Nie chciałem być tym czymś". Później dostrzegamy Aquamana przebywającego na Atlantydzie i rozmawiającego z Vulko (Willem Dafoe) o swoim przeznaczeniu. Dostrzegamy Mother Box strzeżony przez atlantydzkich żołnierzy, który zostaje skradziony przez Steppenwolfa. Aquaman płynie za nim i unika topora rzuconego w jego stronę. Przechodzimy następnie do Batmana, Wonder Woman, Flasha i Cyborga, którzy w tunelu zostają otoczeni przez jakieś stwory. Miejsce zostaje jednak zalane wodą i Aquamanowi udaje się uratować drużynę. Młody Atlantyda sam zresztą prosi Batmana o pomoc. Drużyna wkracza do jaskini Człowieka Nietoperza, w której dowiadują się, że tajemnicze stworzenia porywają naukowców. Wonder Woman pyta o plan, a Flash prosi Alfreda, by ten go obsłużył. Lokaj jednak wychodzi bez słowa. Otrzymujemy później montaż z Wonder Woman starającą się dosięgnąć swojego miecza, a Flash jej w tym pomaga. Obserwujemy też: walkę Aquamana z Cyborgiem i Bruce'em; ochronę statku zwiadowczego przez Aquamana, Wonder Woman i Flasha; Batmana wpadającego na nieznane stwory; Steppenwolfa stojącego nad Wonder Woman czy Cyborga znajdujacego się na boisku footbolowym. Kolejna scena jest z udziałem Flasha żartującego z Cyborga i porównując go do blaszaka. Po napisie Liga Sprawiedliwości widzimy Batmana kierującego się w stronę jakiegoś statku. Końcowa scena zwiastuna to pojawienie się ubranego na czarno Supermana, z brodą i świecącymi na czerwono oczyma, tuż przed Człowiekiem-Nietoperzem (w tle dostrzec można ogień, opadający popiół i efekty specjalne).

Zobacz również: Liga Sprawiedliwości - ujrzymy siedzibę superbohaterów znaną z komiksów?

Opis: Zainspirowany ofiarnym czynem Supermana Bruce Wayne, który odzyskał wiarę w ludzkość, prosi swojego nowego sprzymierzeńca, Dianę Prince, o pomoc w pokonaniu jeszcze potężniejszego wroga. Nie tracąc czasu, Batman i Wonder Woman starają się znaleźć i przekonać do współpracy grupę metaludzi, która ma stanąć do walki z nowym zagrożeniem. Jednak mimo utworzenia jedynej w swoim rodzaju ligi superbohaterów, złożonej z Batmana, Wonder Woman, Aquamana, Cyborga i Flasha, może być już za późno na uratowanie planety przed atakiem katastroficznych rozmiarów.

Obsada: Ben Affleck, Henry Cavill, Gal Gadot, Jason Momoa, Ezra Miller, Ray Fisher, Ciaran Hinds, Amy Adams, Amber Heard, J.K. Simmons, Jeremy Irons, Willem Dafoe, Diane Lane, Jesse Eisenberg.

Za reżyserię filmu odpowiada Zack Snyder oraz Joss Whedon. Autorem scenariusza jest Chris Terrio. Premiera Ligi Sprawiedliwości zapowiedziana jest na 17 listopada 2017 roku.

Źródło: Screen Rant / Ilustracja wprowadzenia: DC Entertainment

 

Wiesz, co z tym zrobić


Krystian Karolak

Krystian Karolak

Dziennikarz

O mnie:

Fan uniwersum Gwiezdnych wojen, miłośnik science fiction i fantasy oraz człowiek od wielu lat zafascynowany Japonią. W wolnych chwilach pisze, czyta i słucha muzyki z lat 70., 80. i 90.


Więcej informacji o:

Wypowiedz się na ten temat...
Zaloguj się poprzez
albo skomentuj jako gość
Wczytywanie komentarza... The comment will be refreshed after 00:00.

Skomentuj jako pierwszy

MOVIES ROOM POLECA

Najnowsze Wiadomości

Polub nas


© 2016 MOVIESROOM.PL · Wszystkie prawa zastrzeżone · Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu.