• Zaloguj się
  • Zarejestruj
  • Połącz z Facebook

Po zwolnieniu Christophera Millera oraz Phila Lorda i zatrudnieniu na ich miejsce Rona Howarda, prace nad filmem o Hanie Solo zostaną niebawem wznowione. Tymczasem okazuje się, że Lucasfilm nie tylko nie było zadowolone z pracy poprzednich reżyserów, lecz także dotychczasowego występu odtwórcy głównej roli, Aldena Ehrenreicha. Portal The Hollywood Reporter donosi, że wytwórnia postanowiła zatrudnić trenera sztuki aktorskiej, by pomógł w wydobyciu potencjału aktora. Dokonano również licznych zmian w ekipie, celem udoskonalenia procesu produkcji m.in. zastąpiono montażystę filmowego Chrisa Dickensa i zatrudniono na jego miejsce długoletniego współpracownika Ridley'a Scota, Pietro Scalię.

Bardzo istotną kwestią pozostaje też, czy Lord i Miller zostaną uwzględnieni jako osoby zaangażowane w realizację filmu. W zeszłym tygodniu adwokat Bryan Sullivan powiedział The Wrap, że Lucasfilm "jest zobowiązana, by docenić ich zaangażowanie, jednak pozostaje pytanie jak dużo pracy zostanie po nich wykonane". Inni adwokaci zwracają też uwagę na to, że jeśli w momencie rozstania nie doszło do podpisania porozumienia między reżyserami a Lucasfilmem - coś, co mogło mieć miejsce biorąc pod uwagę wspólne oświadczenie dotyczące odejście Lorda i Millera - to może dojść do negocjacji, w kwestii wypłaty zadośćuczynienia za dotychczasowy udział obu mężczyzn w projekcie.

Pomimo tych zmian prezes Disney'a Bob Iger w rozmowie z TMZ przekonuje fanów, że film o Hanie Solo jest w dobrych rękach Rona Howarda. Wspomina też o pełnym zaufaniu, jakie ma względem grupy kreatywnej:

Po pierwsze, mamy znakomitą obsadę, bardzo dobry scenariusz i świetnego reżysera. Wszystko będzie dobrze. Jestem niezwykle podekscytowany.

Gdy jednak zapytano go o niedawne kłopoty i o to, czy wpłyną one na opóźnienie w pracach nad obrazem, Iger nie udzielił wyraźnej odpowiedzi:

Nie zamierzam odpowiedzieć.

Zobacz również: Ron Howard wypowiadział się na temat wyreżyserowania filmu o przygodach Hana Solo

Według Kathleen Kennedy, prezes Lucasfilm, produkcja zostanie wznowiona dopiero 10 lipca. Jak się okazuje przed odejściem Lorda i Millera, pozostało trzy i pół tygodnia zdjęć głównych oraz pięć tygodni standardowych dokrętek.

Przyczyną zwolnienia poprzednich reżyserów miał być konflikt z Lawrence'm i Jonem Kasdanami, którzy są odpowiedzialni za scenariusz filmu. Lord i Miller mieli, według Kathleen Kennedy, przedstawiać Hana Solo w oparciu o gagi oraz potencjał komediowy postaci, a nie sarkazm, z którego słynie najbardziej znany przemytnik z uniwersum Gwiezdnych wojen. Problemy pojawiły się w lutym, kiedy rozpoczęto zdjęcia do produkcji, a sami reżyserzy podobno nie mogli liczyć na wystarczające wsparcie ze strony Lucasfilm podczas kręcenia scen w Londynie.

Źródło:  Heroic Holywood, The Wrap / Ilustracja wprowadzenia: Lucasfilm

 

Wiesz, co z tym zrobić


Krystian Karolak

Krystian Karolak

Dziennikarz

O mnie:

Fan uniwersum Gwiezdnych wojen, miłośnik science fiction i fantasy oraz człowiek od wielu lat zafascynowany Japonią. W wolnych chwilach pisze, czyta i słucha muzyki z lat 70., 80. i 90.


Więcej informacji o:

Wypowiedz się na ten temat...
Zaloguj się poprzez
albo skomentuj jako gość
Wczytywanie komentarza... The comment will be refreshed after 00:00.

Skomentuj jako pierwszy

MOVIES ROOM POLECA

Najnowsze Wiadomości

Polub nas


© 2016 MOVIESROOM.PL · Wszystkie prawa zastrzeżone · Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu.