„Szklana pułapka” z kobietą w roli głównej?

Obecnie trwają prace nad szóstą częścią serii „Die Hard” znanej u nas jako „Szklana pułapka”. Nie wiadomo, czym dokładnie będzie, ale twórcy opisują ją jako połączenie kontynuacji z opowieścią o początkach Johna McClane’a. Do tego Bruce Willis też zaręcza, że jego rola nie będzie jedynie epizodyczna, więc póki co na zmianę głównego bohatera serii się nie zanosi.

Mimo to Mary Elizabeth Winstead, która w czwartej części „Szklanej pułapki” wcieliła się w córkę Johna McClane’a rwie się do akcji. Zastąpiła już Kurta Russella w prequelu „The Thing” z 2011 roku, a obecnie pół żartem pół serio potwierdza, że jest gotowa zastąpić Bruce’a Willisa w roli protagonisty serii „Die Hard”.

Jestem gotowa! Przez masę czasu [w „10 Cloverfield Lane” jej najnowszym filmie] biegam o gołych stopach, tak samo jak McClane. Na zbliżeniach noszę kapcie dla wygody, ale w szerokim kadrze nie mogę mieć nic na stopach. Podczas kręcenia Dan [Trachtenberg – reżyser] wołał: „jedziesz McClane’em po całości. McClane na całego!” Hej, zawsze chciałam przejąć nazwisko McClane. Jestem na to gotowa!

Co wy na to? Już w piątej części „Szklanej pułapki” ważne zadanie dostał McClane junior, grany przez Jaia Courtneya. Czy nie czas na jego siostrę? Czy córce Johna McClane’a należy się szansa zagrania czegoś więcej niż tylko roli ofiary?

źródło: manlymovie.net / ilustracja wprowadzenia: collider.com

Dziennikarz

Miłośnik prawdziwego kina, a nie tych artystycznych bzdur.
Jeśli masz ciekawy temat do opisania, pisz tutaj - k.warzala@moviesroom.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?