Piekło wojny wietnamskiej w kolejnym filmie krótkometrażowym Neilla Blomkampa!

Neill Blomkamp (Dystrykt 9, Elizjum, Chappie) nie przestaje zaskakiwać swoimi wizjami dotyczącymi starcia człowieka z obcymi istotami. Po sukcesie pierwszego filmu krótkometrażowego zatytułowanego Rakka, w której wystąpiła m.in. Sigourney Weaver, przyszła pora na kolejny materiał od Oats Studios. W Firebase przenosimy się do czasów wojny w Wietnamie (widać pewne inspiracje Czasem Apokalipsy i Predatorem – przyp. autora) i poznajemy sierżanta Hinesa (Steve Boyle) – amerykańskiego żołnierza, który w dżungli odkrywa istnienie obcych istot wykorzystujących ludzkie ciała. Projekt realizowany przez Blomkampa jest uzależniony jednak od pozytywnego odbioru eksperymentalnych filmów przez widzów. Jakiś czas temu, reżyser odpowiedział na pytania swoich fanów za pośrednictwem Twittera, także tych dotyczących przyszłości swoich filmów krótkometrażowych:

Celem jest przekonanie się, czy widzom się one spodobają i czy będą gotowi zapłacić za Volume 2. Obecnie są zbyt krótkie, aby pobierać za nie opłaty.

Zobacz również: Zobacz zwiastun pierwszego filmu krótkometrażowego Neilla Blomkampa!

W Volume 1. Rakka ludzkość zostaje zniewolona przez obcych, którzy przybyli na Ziemię, by nas zlikwidować. Najeźdźcami są osobniki wyglądające jak gady, jednak chodzące na dwóch nogach i strzelające ze swojej broni. Jedna ze scen w udostępnionym materiale przedstawia także armię amerykańską walczącą w dżungli. Oats Studios zamieszcza swoje filmy na platformie Steam oraz własnym profilu na YouTubie. Premiera pierwszego z nich nastąpiła 14 czerwca 2017 roku.

Źródło: ComingSoon.net / Ilustracja wprowadzenia: Oats Studios

Dziennikarz

Fan uniwersum Gwiezdnych wojen, miłośnik science fiction i fantasy oraz człowiek od wielu lat zafascynowany Japonią. W wolnych chwilach pisze, czyta i słucha muzyki z lat 70., 80. i 90.

Więcej informacji o

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?